Słupszczanie zdobyli Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki

  • 18.10.2019, 10:12
  • Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Słupszczanie zdobyli Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK Martyna Skrobek - uczennica Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku - oraz Jakub Gutowski, absolwent tej placówki, wraz ze sławieńskim zespołem „Finezja”zdobyli Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „TetriTolia” w Gruzji.

Młodzi słupszczanie wraz ze sławieńską „Finezją” sięgnęli po najważniejszą nagrodę podczas finału Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „TetriTolia”, który odbył się w gruzińskim Batumi,na wybrzeżu Morza Czarnego. W ścisłym dwudniowym finale tancerze z Polski zaprezentowali formacje taneczne „Brasil” oraz „Noce i dnie”, które przez jury zostały bardzo wysoko ocenione. Polacy w finałowej rywalizacji tanecznej pokonali m.in. zespołyz Armenii, Białorusi, Rosji, Gruzji, Kazachstanu, Czeczeni, Ukrainy i Turcji. Polską ekipę do festiwalu przygotował instruktor tańca Adrian Zieliński.

Głównym celem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „TetriTolia” jest promowanie rozwoju sztuki wśród dzieci i młodzieży, prezentacja kreatywnych zespołów, pogłębianie twórczych kontaktów między zespołami i dzielenie się artystycznymi doświadczeniami. Rokrocznie w festiwalu gruzińskim uczestniczy łącznie ponad kilkuset wykonawców z różnych stron świata.

Martyna i Jakub pasjonują się tańcem towarzyskim, trenują tę dyscyplinę w zespole „Finezja” ze Sławna pod okiem wspomnianego Adriana Zielińskiego. Oboje stanowią zgraną parę taneczną. Wraz zesławieńską „Finezją” mają na koncie liczne sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach tanecznych.

Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe