32-latka ranna w wypadku w Skarszewach.

  • 18.10.2019, 12:40
  • KWP Gdańsk
32-latka ranna w wypadku w Skarszewach. fot. KWP Gdańsk Wczoraj nad ranem dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się w Skarszewach na drodze wojewódzkiej nr 224.

Podziel się:

Oceń:

SKARSZEWY Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj nad ranem w miejscowości Skarszewy. Wskutek zderzenia dwóch aut do szpitala trafiła 32-letnia pasażerka. Jak wykazało badanie alkomatem, podejrzewany o spowodowanie tego zdarzenia mężczyzna wcześniej pił alkohol.

Wczoraj nad ranem dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się w Skarszewach na drodze wojewódzkiej nr 224. Policjant, który przyjął zgłoszenie, natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z drogówki oraz technika kryminalistyki.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg, gdy kierowca osobowego forda nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zdarzenia z jadącym w kierunku Godziszewa volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało, że 50-letni kierowca focusa wcześniej spożywał alkohol. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne od rozbitych pojazdów. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała jedna z pasażerek, która została przetransportowana do szpitala.

Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku.

PAMIĘTAJMY!! Kierowcy  pod wpływem alkoholu stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych oraz stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia oraz możliwość prawidłowej oceny odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Jazda po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

 

KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe