Ustrzyki Dolne nowym partnerem Gminy Potęgowo

  • 21.10.2019, 09:41
  • UG Potęgowo
Ustrzyki Dolne nowym partnerem Gminy Potęgowo fot. UG Potęgowo

Podziel się:

Oceń:

POTĘGOWO 12 października 2019 roku została podpisana kolejna umowa partnerska o współpracy samorządów, tym razem pomiędzy Gminą Ustrzyki Dolne a Gminą Potęgowo. Umowę podpisali Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz i Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin.

Podpisanie umowy zostało poprzedzone podjęciem stosownych uchwał w obu gminach.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz i Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin zawierając umowę zadeklarowali wolę współpracy oraz partnerstwa, służących dobru gmin partnerskich, ich rozwojowi i integracji.

Umowa ta ma na celu zacieśnienie współpracy, poprzez wymianę doświadczeń pomiędzy gminą Potęgowo i gminą Ustrzyki Dolne. Ponadto obie Gminy partnerskie będą dążyć do wspierania szkół, organizacji i stowarzyszeń w ich staraniach do nawiązania i kontynuacji stosunków przyjacielskich z odpowiednimi grupami i organizacjami w gminie partnerskiej. Zakres wymiany będzie obejmował między innymi obszary takie jak turystyka, sport, kultura i różne fora specjalistyczne.

Podpisanie umowy o współpracy otwiera nowe możliwości w zakresie rozwoju dalszej współpracy Gminy Ustrzyki Dolne i Gminy Potęgowo.

Ustrzyki Dolne to liczący 12 tysięcy mieszkańców ośrodek miejski, położony w południowo - wschodniej części województwa podkarpackiego, siedziba gminy i powiatu bieszczadzkiego. Ważny drogowy i kolejowy węzeł komunikacyjny leżący na trasie tak zwanej Małej i Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej, duży ośrodek turystyczny i usługowy. Miasto jest siedzibą Ośrodka Naukowo - Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego ze wzorowo urządzonym Bieszczadzkim Muzeum Przyrodniczym. Ustrzyki Dolne są nazywane "Zimową Stolicą Podkarpacia". Oprócz tras zjazdowych znajdują się jeszcze trasy biegowe zaliczane do najlepszych w Polsce.

UG Potęgowo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe