Zakończyła się przebudowa kolizyjnego skrzyżowania w Rumi

  • 21.10.2019, 09:43
  • UM Rumia
Zakończyła się przebudowa kolizyjnego skrzyżowania w Rumi fot. UM Rumia

Podziel się:

Oceń:

RUMIA Utrudnienia w ruchu, które były spowodowane przebudową skrzyżowania ulic Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego w Rumi, to już przeszłość. Prace związane z modernizacją tamtejszej infrastruktury drogowej zakończyły się w nocy z czwartku na piątek (17/18 października).

To było jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Rumi, a jego przebudowa wstępnie była planowana na 2018 rok. Wówczas się to jednak nie udało ze względu na nieplanowane wydatki samorządu spowodowane rządowymi obciążeniami.

Ostatecznie prace ruszyły 2 września 2019 roku. Koszt inwestycji wyniósł około 1,3 miliona złotych, z czego wkład finansowy miasta to 670 tysięcy, a pozostałe środki dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

W kilka tygodni udało się m.in. przebudować nawierzchnię skrzyżowania, przeprowadzić prace związane z instalacją energetyczną, zamontować sygnalizację świetlną, wykonać oznakowanie pionowe i poziome, a także wyciąć kolidujące z inwestycją drzewa. Wykonawcą było gdańskie przedsiębiorstwo WPRD Gravel.

– Jest to jedna z trzech inwestycji, które chcemy zrealizować wspólnie z urzędem marszałkowskim. Kolejne, oczekujące, to przebudowa ronda Jana Pawła II oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego aż do granicy z Kazimierzem – zapowiada Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Przebudowa skrzyżowania wiązała się z utrudnieniami, które odczuwali nie tylko kierowcy i piesi, ale również pasażerowie komunikacji miejskiej, a dokładniej linii autobusowych o numerach: 84, 86, 87 i 173. W piątek 18 października przywrócone zostały stałe trasy wspomnianych linii.

UM Rumia

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ere
ere 04.12.2019, 21:30
4 grudnia i dalej nie działają......
Ale kasa wydana, kto realizował inwestycję, że tak bezczelnie spytam?
DD
DD 18.11.2019, 08:03
A światła nie działają już od miesiąca tzn w ogóle nie zaczęły działać tak to się robi byle jak.

Pozostałe