Niezwykłe oblicza Gdyni w wyjątkowym albumie

  • 25.10.2019, 12:42
  • UM Gdynia
Niezwykłe oblicza Gdyni w wyjątkowym albumie Dawny staw Kriesela. Zdjęcie pochodzi z albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Gdyni” // fot. Zbigniew Kosycarz

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Znajduje się tam 300 fotografii, które pokazują zarówno ten bardziej, jak i mniej znany obraz naszego miasta. Album „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Gdyni” powraca w nowej odsłonie. I to już po raz czwarty. Tym razem uaktualnione zostały podpisy, które teraz odnoszą się do czasów współczesnych. Autorami zdjęć są fotoreporterzy Zbigniew i Maciej Kosycarze.

Album „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Gdyni” to 160 stron przedstawiających nasze miasto i jego mieszkańców od czasów powojennych do współczesnych. Na fotografiach uchwycono: życie codzienne, ludzi, miejskie wydarzenia, a także miejsca, które zmieniały się na przestrzeni lat. Można tam zobaczyć m.in. kawiarnię i cocktail-bar „Delicje” czy giełdę samochodową w Orłowie. Obejrzenie tych zdjęć pozwala poznać lepiej historię miasta.

„Niezwykłe zwykłe zdjęcia Gdyni” powstał w 2014 roku. To dziesiąty album wydany w ramach serii książek z fotografiami ojca i syna - dwóch fotoreporterów Zbigniewa i Macieja Kosycarzy i wynik 60 lat ich pracy. W cyklu znalazły się też m.in. niezwykłe zwykłe zdjęcia Trójmiasta, gdańskich dzielnic, Kaszub czy fotografie z lotu ptaka.

Album ze zdjęciami Gdyni jest dostępny w Galerii Sztuk Różnych Kosycarz&MBeneda, w księgarniach stacjonarnych oraz na stronie internetowej KFP Księgarnia.

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe