Szkoła pamięta - uczniowie z Potęgowa sprzątali opuszczone groby

  • 30.10.2019, 12:24
  • UG Potęgowo
Szkoła pamięta - uczniowie z Potęgowa sprzątali opuszczone groby fot. UG Potęgowo

Podziel się:

Oceń:

POTĘGOWO W piątek 25 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Potęgowie z klasy VIIIb wraz z wychowawczynią Moniką Klimczyk oraz wicedyrektorem Sławomirem Hinca udali się na zapomniany, położony w lesie cmentarz ewangelicki w Runowie.

Zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia przeprowadzili akcję porządkowania i oczyszczania bardzo zniszczonej przedwojennej nekropolii. Uczniowie Natalia, Julka, Klaudia, Kornelia, Hieronim, Franek, Szymon, Iwo i Adam swoim zaangażowaniem w pracę pokazali, że takie inicjatywy mają głęboki sens. W trakcie prac, uczestników odwiedził dyrektor szkoły Leszek Domaszk oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Lębork.

Zbigniew Herbert miał napisać "Naród, który traci pamięć, traci sumienie". O pamięć, ale i sumienie uczniów, póki co możemy być spokojni. Za zaangażowanie i pomoc w oczyszczeniu terenu cmentarza specjalne podziękowania należą się Mirosławowi Ustjanowskiemu, a za udostępnienie terenu - Nadleśnictwu Lębork.

Uczniowie klasy Vb z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego wspólnie z opiekunami Agnieszką Gaffke oraz Sławomirem Hinca odwiedzili również groby byłych nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi na cmentarzu w Potęgowie. Chwilą ciszy uczcili pamięć tych, co odeszli i na każdym grobie zapalili znicz - symbol pamięci o tych, których pośród nas już nie ma.

UG Potęgowo

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe