Polskie dworce kolejowe bez tajemnic

  • 04.11.2019, 07:10
  • informacja prasowa
Polskie dworce kolejowe bez tajemnic Na zdj. zwiedzający Dworzec Gdynia Główna, 26 października 2019 r., fot. Tomasz Tarała

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Za nami druga część wycieczek z przewodnikiem po dworcach kolejowych w Polsce z cyklu „Kolejowe perły architektury”. W miniony weekend (26 i 27 października br.), spotkaliśmy się by ponownie odkrywać ciekawostki dotyczące takich obiektów jak Dworzec Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki, Łódź Fabryczna, Gdynia Główna, Przemyśl Główny i Wrocław Główny. Po raz kolejny dopisała pogoda i frekwencja wśród zwiedzających!

Odkrywamy nieznane

Nie ma co ukrywać, co nas bardzo cieszy, ale zainteresowanie sobotnio-niedzielnymi wycieczkami po dworcach okazało się jeszcze większe niż podczas otwarcia tegorocznego cyklu zainaugurowanego 12 października. Warto dodać, że historia Dworca Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki przyciągnęła uwagę około 60 osób, zaś piękne secesyjne sale (m.in. cesarska) i znajdujące się we wnętrzach Dworca Wrocław Główny, które na co dzień nie są dostępne podróżnym, zgromadziły łącznie 90 osób. Podobne zainteresowanie wzbudziły historie na temat Dworca Gdynia Główna, Przemyśl Główny i Łódź Fabryczna. Nasi przewodnicy spotkali się z uczestnikami wycieczek tradycyjnie w dwóch turach w ciągu jednego dnia. Pierwsza grupa zwiedzała dworce od godziny 10.00, a kolejna rozpoczęła w samo południe do godziny 14.00.

Każdy uczestnik na koniec wycieczki dostał od naszego przewodnika specjalny znaczek pamiątkowy, na którym widnieje wizerunek danego dworca z wydrukowaną datą oraz informacją o organizatorze, czyli Fundacji Grupy PKP. Wiemy, że wśród miłośników kolejnictwa jest wielu pasjonatów zbierających okolicznościowe znaczki, więc dlatego postanowiliśmy w ten sposób podziękować osobom, które zechciały wziąć udział w naszych wycieczkach.

Najbliższa wycieczka już 16 listopada

Jeśli ktoś nie mógł wziąć udziału w dwóch poprzednich odsłonach wycieczek, to serdecznie zapraszamy całe rodziny, fanów kolei, a także wszystkich zainteresowanych historią dworców kolejowych na kolejną wycieczkę, która odbędzie się 16 listopada 2019 r., po Dworcu Gdynia Główna, Łódź Fabryczna, Przemyśl Główny, Wrocław Główny i Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki.

Zainteresowani zwiedzaniem powinni wysyłać zgłoszenia na adres: [email protected] Liczba miejsc na poszczególne terminy jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa w jednym spacerze może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Znakiem rozpoznawczym przewodnika będzie charakterystyczna czapka z napisem „Fundacja Grupy PKP”.

Dworzec Gdynia Główna:

- 16 listopada (godz. 10.00 – 12.00 / 12.00 – 14.00)

- Przewodnik: Tomasz Tarała

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/454258102105360/%20

 

informacja prasowa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe