ZSI realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny warty 165 tysięcy euro

  • 06.11.2019, 13:44
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
ZSI realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny warty 165 tysięcy euro fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku bierze udział w projekcie edukacyjnym opartym na międzynarodowej współpracy szkół partnerskich uczestniczących w nim. Jego głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń katastrofami naturalnymi oraz przygotowanie społeczności szkolnej na wypadek ich wystąpienia.

W ramach projektu nauczyciele i uczniowie słupskiego ZSI podjęli współpracę ze szkołami partnerskimi z Włoch, Turcji, Portugalii i Rumunii, by wspólnie realizować jego cele i założenia.Projekt realizowany przez szkołę odbywa się w ramach programu unijnegoErasmus+, który pozwala na tworzenie i realizację projektów, opartych na strategicznych partnerstwach szkół z obszaru Unii Europejskiej. Konceptnosi tytuł„Działania ratownicze w obszarze szkoły na wypadek klęsk żywiołowych”.

Celem projektu jest m.in. zwiększenie świadomości na temat działań ratowniczych i pierwszej pomocy w kontekście zagrożeń katastrofami naturalnymi, przeprowadzenie analiz ryzyka, opracowanie środków ostrożności w kwestii ratownictwa i pierwszej pomocy poprzez organizację szeregu szkoleń, warsztatów i zajęć praktycznych dla społeczności szkolnej, opracowanie planów działań awaryjnych i reagowania kryzysowego, podniesienie kompetencji uczestników projektu w zakresie języka obcego. Ponadto nauczyciele i młodzież ze Słupska będą mieli okazję prezentować kulturę swojego kraju i poznawać tradycje i zwyczaje innych narodów podczas wykonywania zadań projektu i wspólnych spotkań.Koordynatorem projektu w ZSI jest Bartosz Chomicz (nauczyciel języka angielskiego) i Aneta Łosińska (nauczycielka języka niemieckiego). Czas trwania projektu wynosi 24 miesiące. Cały projekt, łącznie z wyjazdami, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Całkowita suma przeznaczona na projekt wynosi blisko 165 tysięcy euro, z kolei grant przyznany szkole w ramach programu wynosi ponad31 tysięcy euro.

W celu realizacji założeń projektu nauczyciele i młodzież wezmą m.in.udział w zagranicznych wyjazdach, w trakcie których, w szkołach partnerskich, będą odbywać sięwarsztaty, szkolenia i praktyki. Słupszczanie udadzą się do Włoch, Turcji, Portugalii i Rumunii. Celem międzynarodowych spotkań będzie też wymiana doświadczeń między placówkami, omawianie zagadnień projektowych,obserwacja i analiza wypracowanych koncepcji w zakresie tematycznym projektu, przy równoczesnym promowaniu kultury, tradycji i języka krajów, z których pochodzą uczestnicy programu.Nad założeniami projektowymi pedagodzy i uczniowie ze Słupska będą również pracować w swojej placówce.

Daniel Stawski ZSI w Słupsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe