Rumia zaprasza na biało-czerwoną paradę i festyn

  • 08.11.2019, 14:16
  • UM Rumia
Rumia zaprasza na biało-czerwoną paradę i festyn fot. UM Rumia

Podziel się:

Oceń:

RUMIA Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w poniedziałek (11 listopada) w Rumi odbędzie się niepodległościowa parada połączona z rodzinnym festynem. Na wydarzenie zapraszają burmistrz Michał Pasieczny oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

Wśród zaplanowanych na ten dzień atrakcji wymienić można przejazd czołgu powstańczego i samochodów pancernych z Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”, obecność rekonstruktorów z różnych epok, a także występ artystyczny. Chętni będą mogli również posilić się żołnierską grochówką.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rumi rozpoczną się od składania kwiatów, mszy świętej i przemarszu, a skończą na rodzinnym festynie wojskowym. Kulturalną odsłoną wydarzenia będzie uroczysty koncert patriotyczny w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy św. Cecylia i Pomorskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego, który odbędzie się o godzinie w hali MOSiR.

Celem rumskich obchodów jest uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promowanie historii kraju i regionu, a także kształtowanie postaw patriotycznych wśród lokalnej społeczności oraz integracja.

Szczegółowy program obchodów:

godz. 12:30 – składanie kwiatów przy pomniku Hieronima Derdowskiego i Józefa Wybickiego

godz. 13:15 – formowanie oficjalnej kolumny przemarszu na ul. Piłsudskiego

godz. 14:05 – rozpoczęcie przemarszu

godz. 14:50 – zakończenie przemarszu

godz. 15:00-17.00 – festyn rodzinny

godz. 16:30 – koncert patriotyczny (hala MOSiR)

Trasa przemarszu:

Wymarsz spod Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, przejście ulicami: Dąbrowskiego, Starowiejską, Dębogórską i Chełmińską do obelisku.

UM Rumia

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe