Anna Benert: Bądźmy razem 11 listopada. Gazeta Kociewska zaprasza na Marsz ku Wolności

  • 09.11.2019, 11:21 (aktualizacja 12.11.2019, 13:29)
  • Żródło: Gazeta Kociewska
Anna Benert: Bądźmy razem 11 listopada. Gazeta Kociewska zaprasza na Marsz ku Wolności UM Starogard Gdański

Podziel się:

W poniedziałek, 11 listopada obchodzić będziemy 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert zapraszają na Marsz ku Wolności oraz uroczystości w Parku Miejskim. Patriotyczną inicjatywę wspiera redakcja Gazety Kociewskiej.

Tradycyjnym elementem Święta Niepodległości w Starogardzie Gdańskim jest coroczne spotkanie mieszkańców. 
- W tym roku oficjalne uroczystości odbędą się w Parku Miejskim (punkt widokowy przy rzece, od ul. Hallera - red). Poprzedzi je wspólny przemarsz ulicami miasta. 11 listopada spotykamy się o godz. 15:00 na parkingu sklepu Carrefour (al. Niepodległości) - Informuje  Małgorzata Rogala z Wydziału Informacji Społecznej UM Starogard i dodaje, że mile widziane będą barwy narodowe, flagi i flagietki. - Po uformowaniu szyku, przy dźwiękach Orkiestry Dętej Starogardzkiego Centrum Kultury, przejdziemy: al. Niepodległości, ul. Lubichowską i Chojnicką, przez Rynek i dalej ul. Hallera do Parku Miejskiego, gdzie zbiórka uczestników przewidziana jest na godz. 15:40.


"Odchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy w ub. roku, a poniedziałkowy marsz będzie ich zwieńczeniem. To ma być radosny przemarsz, na który serdecznie zapraszam mieszkańców Królewskiego Miasta, gości i wszystkich, którzy chcą w tym dniu świętować wolność i niepodległość naszej ukochanej Ojczyzny. Bądźmy w tym dniu razem - apeluje przewodnicząca Rady Miasta  Anna Benert

O 15:45 odśpiewamy w Parku Miejskim Hymn Państwowy, potem przemówienia i składanie wiązanek kwiatów pod nową tablicą usytuowaną w okolicach Wierzyczanki (na tablicy widnieje taka treść jak na pomniku przy ulicy Paderewskiego). O godz. 16:30, w kościele pw. św. Mateusza, rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Starogardu Gdańskiego. 
Na godz.19:00 zapraszamy do wspólnego niepodległościowego śpiewania z Teatrem „Kuźnia Bracka” w kościele pw. św. Katarzyny.
- Podzielmy się wspólnie naszym patriotyzmem i bądźmy, proszę, w tym dniu razem. Do zobaczenia 11 listopada w starogardzkim parku - apeluje red. Janusz Rokiciński. 
 

Źródło: Gazeta Kociewska

Zdjęcia (1)Pozostałe