Reprezentacja ZSI zwycięzcą turnieju „Z Akademią Pomorską na sportowo”

  • 17.11.2019, 19:35
  • Żródło: Daniel Stawski
Reprezentacja ZSI zwycięzcą turnieju „Z Akademią Pomorską na sportowo” D.Stawski

Podziel się:

Oceń:

Słupsk. Reprezentacja Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku została zwycięzcą zawodów „Z Akademią Pomorską na sportowo”, w których uczestniczyli maturzyści ze słupskich szkół ponadgimnazjalnych.

Na terenie kampusu przy ul. Arciszewskiego w Słupsku odbyły się zawody „Z Akademią Pomorską na sportowo”, w których uczestniczyli maturzyści ze słupskich szkół ponadgimnazjalnych. Zawody wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Informatycznych, wyprzedzając drużynę Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego oraz ekipę V LO.

Organizator – Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Pomorskiej w Słupsku – zaproponował młodzieży konkurencje w formie wieloboju rekreacyjnego. Celem zawodów było m.in. propagowanie aktywnego stylu życia, umożliwienie dobrej zabawy przez aktywny odpoczynek oraz popularyzacja gier rekreacyjnych. Reprezentację każdej szkoły tworzyły dwie drużyny (4 dziewczyny i 4 chłopców w każdej drużynie). Uczestniczyły reprezentacje z pięciu szkół słupskich – z ZSI, Zespołu Szkół Sportowych, V LO, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: konkurs celności strzału na bramkę – po 3 strzały, konkurs rzutów do kosza – po 3 rzuty, konkurs łuczniczy – po 3 strzały, rzut beretem na odległość – po 3 rzuty, gra w rzutki - dart, dystans 500m na ergometrze wioślarskim (osobna punktacja dla dziewczyn i dla chłopców), skok w dal z miejsca (pomiar skoku liczono własnymi stopami).

Skład zwycięskiej reprezentacji ZSI: Nikola Łykus, Krystian Grajczyk, Kinga Megger, Martyna Kij, Wiktoria Borkowska, Arkadiusz Taramas, Davyd Bezmen, Kewin Tkaczyszyn, Damian Dubielski, Seweryn Szymański. Uczniów „Informatyka” do zawodów przygotował Arkadiusz Herman, nauczyciel w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Tabela końcowa:

1. Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku – 35 pkt.

2. Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku – 30 pkt.

3. V LO w Słupsku – 29 pkt.

4. Zespół Szkół Sportowych w Słupsku – 22,5 pkt.

5. Zespół Szkół Technicznych w Słupsku – 20,5 pkt.

 

Źródło: Daniel Stawski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe