Gąbka akustyczna

  • 27.11.2019, 13:56
  • asound.pl
Gąbka akustyczna

Podziel się:

Każdy z nas, myśląc o idealnym miejscu do pracy, wyobraża sobie przestrzeń pełną szlachetnej ciszy i harmonii. Niestety, rzeczywistość niekiedy bardzo daleko odbiega od ideału, konfrontując nas z problemami życia codziennego. Jedną z irytujących niedogodności tego typu jest niestety zła akustyka. Irytujące szmery, nieprzyjemnie rozedrgane basy czy długotrwałe echo potrafią napsuć krwi, kiedy dążymy do koncentracji. Ta z pozoru banalna bolączka notorycznie dotyka muzyków, performerów, streamerów, przedsiębiorców, a nawet trenerów osobistych i instruktorów jogi. Na szczęście istnieje praktyczne i tanie rozwiązanie tego problemu, czyli gąbka akustyczna.

Jak korzystać z gąbki akustycznej?

Pianka dźwiękoszczelna bądź tak zwana gąbka akustyczna, to narzędzie genialne w swojej prostocie. Nie musimy izolować ścian, remontować wnętrza ani wynajmować specjalnych pomieszczeń na konferencję. Zamiast tego, używamy melaminy, która w skuteczny sposób eliminuje nieprzyjemny pogłos oraz echo wyzwalane w przestrzennych wnętrzach.

Gąbka akustyczna swoim wyglądem przypomina kafelek, a jej konstrukcja jest oparta na pasmach samoprzylepnych, co w ogromnym stopniu ułatwia instalację. Dzięki temu możliwe jest błyskawiczne zaadaptowanie pokoju np. pod studio nagraniowe podcastów. Nie będziemy już narzekać na rozbijające się fale dźwięków, wywołujące irytujący dysonans w nagraniu. Nie potrzebna nam będzie zaawansowana postprodukcja, jeśli zastosujemy inteligentną profilaktykę. Wystarczy zaplanować przestrzeń pod konkretnie wymierzone produkty, a potem nakleić je na ścianę. Nie musimy tworzyć projektu ani angażować fachowców, żeby wytworzyć wokół siebie przestrzeń przyjazną koncentracji. Adaptacja akustyczna nigdy nie była wygodniejsza.

Pięć powodów, dlaczego warto stosować gąbki akustyczne

Poza niewątpliwie prostą instalacją, pianka dźwiękochłonna posiada wiele zalet, które wpływają na różne elementy życia codziennego:

1) Nie generuje zanieczyszczeń

Nowoczesna gąbka akustyczna różni się znacząco od rynkowych poprzedników. Nowoczesna technologia chroni tworzywo przed falami UV, co nie tylko utrzymuje integralność produktu, ale również zachowuje jego naturalny kolor.

2) Wygląda estetycznie

Minęły już czasy niepraktycznych segmentów w mało atrakcyjnych barwach. Teraz gąbki akustyczne z reguły nadają neutralności, a niekiedy wręcz prestiżu dla wnętrza. Jakie wrażenie robią w praktyce? Można się o tym przekonać samemu.

3) Gwarantuje higienę

Wrażenie sterylności, jakie przychodzi wraz z obecnością pianki dźwiękochłonnej, nie jest jedynie powierzchowne. Jej parocentymetrowa warstwa zapewnia w oczywisty sposób ochronę dla ściany i ogólnej konstrukcji całego budynku. Elewacja jest dzięki temu odporna na zanieczyszczenia i pleśń.

4) Jest bezpieczna

Pianka dźwiękochłonna stworzona zgodnie z dyrektywą RoHS oraz spełniają międzynarodowe standardy dotyczące ognioodporności, jest tworzywem pewnym i gwarantującym bezpieczeństwo.

5) Jest lekka i łatwa w transporcie

Nikt z pewnością się nie nadwyręży w przewożeniu nawet większej ilości gąbki akustycznej. Dzięki temu instalacja jest możliwa nawet bez pomocy osób trzecich.

Gąbki akustyczne są niedrogie

Nie trzeba dysponować budżetem, żeby być profesjonalistą. Myśląc o studiach nagraniowych, często kalkulujemy niewyobrażalne koszty związane z logistyką, zapewnieniem dobrych warunków i procesem nagrania. Czemu nie wziąć sprawy w swoje ręce, inwestując znacznie mniej środków? Pianki dźwiękoszczelne to wydatek skrojony na kieszeń użytkownika, który sam planuje metraż wyciszonej przestrzeni. Szczególnie atrakcyjna pod tym względem jest oferta sklepów internetowych, taki jak Addictive Sound. Warto zwracać uwagę na serwisy, które oferują nie tylko produkt wysokiej jakości, ale również kompleksową opiekę klienta oraz łatwo dostępną bazę wiedzy w postaci np. bloga.

Pozostaje więc rozejrzeć się za pożądanym modelem oraz rodzajem produktu. Możemy w końcu zdecydować się na cały panel dźwiękochłonny albo wybrać bardziej zaawansowane technologie akustyczne. Podstawowe gąbki akustyczne znajdziecie na specjalnej podstronie, ale warto wziąć pod uwagę całą ofertę sklepową.

asound.pl

Pozostałe