Iglotex zostanie odbudowany! Da pracę blisko 700 osobom

  • 28.11.2019, 19:41 (aktualizacja 28.11.2019, 19:54)
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Iglotex zostanie odbudowany!  Da pracę blisko 700 osobom

Podziel się:

Oceń:

SKÓRCZ. Od wielkiego pożaru w Skórczu minęło zaledwie 6 miesięcy. Tyle czasu potrzeba było, aby władze spółki Iglotex podpisały umowę na odbudowę zakładu. Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a pierwsze prace mają ruszyć już w pierwszej połowie stycznia 2020 roku. W pełni zautomatyzowany zakład, zapewni pracę 700. osobom. Władze Spółki podkreślają, że będzie to najnowocześniejszy tego typu zakład w tej części Europy.

Nowy zakład produkcyjny, wraz z częścią magazynową, oddziałem dystrybucyjnym i częścią biurowo-administracyjną powstanie na działce przy ulicy Leśnej 2 w Skórczu. Łączna powierzchnia nowego obiektu wyniesie około 24.400 m2 i będzie obejmowała – zakład produkcyjny o powierzchni 13.600 m2 z nowoczesnym parkiem maszynowym; magazyny o powierzchni 9.000 m2; oddział dystrybucyjny z flotą ponad 70 pojazdów oraz część biurową o powierzchni 1.800 m2.

Zastosowane zostaną najnowsze technologie

Przedstawiciele spółki z radością poinformowali o odbudowie zakładu produkcyjnego oraz oddziału dystrybucyjnego w Skórczu. To doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców, bo dzięki tej decyzji region będzie mógł w dalszym ciągu prężnie się rozwijać.
- Niewątpliwie przyczyniła się do tego bardzo dobra współpraca z naszymi partnerami, pracownikami, klientami i dostawcami Grupy Iglotex oraz lokalnymi władzami i instytucjami -
podkreśla Tadeusz Włodarczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej IGLOTEX S.A. - Chciałbym podziękować za okazane zaufanie i partnerskie podejście. Szczególne podziękowania kieruję do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowy zakład produkcyjny i oddział dystrybucyjny w Skórczu będzie najnowocześniejszym zakładem przetwórstwa spożywczego w tej części Europy –zapowiada T. Włodarczyk.

Doceniono zaangażowanie całego zespołu
Dla Penta Investments jako akcjonariusza i współwłaściciela Grupy Iglotex, decyzja

o budowie nowego zakładu i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu była bardzo istotna.
- Z uznaniem obserwowaliśmy, jakie zaangażowanie wykazał Zarząd Spółki i cały zespół. Chciałbym podziękować za wkład pracy w rekordowo szybkie i dokładne opracowanie biznesplanu i harmonogramu budowy oraz bardzo złożonej dokumentacji przetargowej, na bazie których Rada Nadzorcza mogła podjąć ostateczną decyzję – powiedział Mateusz Słabosz, członek Rady Nadzorczej Iglotex S.A., Investment Manager w Penta Investments.

Inwestycja ważna dla Skócza i mieszkańców

18 listopada Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Sopocie wydała decyzję o wsparciu dla firmy Iglotex, polegającym na przyznaniu ulg podatkowych w związku z inwestycją w budowę nowego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu.

- Cieszymy się, że Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma możliwość wsparcia rozwoju tak ważnego dla Skórcza i całego regionu zakładu pracy. Mamy nadzieję, że ta nowa inwestycja będzie niezwykle istotnym przykładem efektywnego wykorzystania szans, jakie daje Polska Strefa Inwestycji i wsparcie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w rozwoju rodzimego biznesu – podkreślił znacznie decyzji Przemysław Sztandera, Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o.
 

WIĘCEJ NA TEN CIEKAWY TEMAT PRZECZYTASZ W NAJNOWSZYM WYDANIU "GAZETY KOCIEWSKIEJ", DOSTĘPNEJ W PUNKTACH SPRZEDAŻY PRASY NA TERENIE KOCIEWIA

Źródło: Gazeta Kociewska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe