Ponad 16 mln złotych ze środków unijnych na poprawę bezpieczeństwa żeglugi na Bałtyku

  • 01.12.2019, 21:26
  • Źródło: Centrum Unijnych Projektów Transportowych
Ponad 16 mln złotych ze środków unijnych na poprawę bezpieczeństwa żeglugi na Bałtyku

Podziel się:

Oceń:

26 listopada br. Urząd Morski w Gdyni podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie unijne dla projektu „Budowa morskiego systemu łączności w niebezpieczeństwie, GMDSS-PL”.

Celem inwestycji jest budowa morskiego systemu łączności na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi oraz ochrony życia na morzu. Przedmiotem projektu realizowanego w województwach pomorskim i zachodniopomorskim jest budowa morskiego systemu łączności w niebezpieczeństwie zgodnego z wytycznymi Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie Życia na Morzu – zwanym systemem GMDSS (Global Maritime Distress and Safety System).

System GMDSS-PL poprawi radiokomunikację skracając czas reakcji na potencjalne i rzeczywiste zagrożenia życia na morzu.

Planowane całkowite koszty inwestycji wyniosą 19 mln. złotych, a termin zakończenia realizacji projektu to koniec maja 2020 roku.

  1. zakłada budowę dwóch centrów nadawczo odbiorczych wraz z szeregiem ekspozytur prowadzących ciągły nasłuch na częstotliwościach używanych w niebezpieczeństwie oraz dla potrzeb zapewnienia bezpieczeństwa. Dzięki temu unijne dofinansowanie przyczyni się do budowy nowoczesnego systemu łączności radiowej obejmującego swym zasięgiem polską wyłączną strefę ekonomiczną oraz polską strefę odpowiedzialności za akcje ratownicze na Bałtyku. – podkreślał kpt.ż.w. Wiesław Piotrzkowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.
Źródło: Centrum Unijnych Projektów Transportowych

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe