Mieszkaniec Malborka wpadł z arsenałem broni i amunicji w ręce policjantów i usłyszał zarzuty

  • 04.12.2019, 21:37
  • Źródło: KWP Gdańsk
Mieszkaniec Malborka wpadł z arsenałem broni i amunicji w ręce policjantów i usłyszał zarzuty

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali mężczyznę, w którego samochodzie ujawnili ponad 300 sztuk amunicji. 43-latek wcześniej ukradł w sklepie towar za kilkaset zł. Zaparkował na miejscu dla osoby niepełnosprawnej oraz posłużył się kartą parkingową innej osoby. 43-letni mieszkaniec Malborka usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Grozi mu 8 lat więzienia.

Na początku tygodnia policjanci z komisariatu policji na Oruni odebrali zgłoszenie o kradzieży sklepowej, do której doszło w jednym z gdańskich centrów handlowych. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, ukarali sprawcę kradzieży mandatem karnym, skontrolowali także jego bagaż oraz samochód. Mundurowi sprawdzili, że mężczyzna zaparkował w miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej i posłużył się kartą parkingową należącą do innej osoby. Za te wykroczenia 43-latek otrzymał kolejny mandat oraz punkty karne. Podczas kontroli mazdy, którą przyjechał mężczyzna, policjanci ujawnili w bagażniku ponad 300 sztuk amunicji oraz broń hukową.

43-letni mieszkaniec Malborka został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczona amunicja została przekazana do dalszych badań biegłemu sądowemu z zakresu balistyki. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania amunicji bez wymaganego pozwolenia.

To przestępstwo jest zagrożone karą więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe