Wypadek śmiertelny w Luzinie

  • 06.12.2019, 09:27
  • Źródło: KWP Gdańsk
Wypadek śmiertelny w Luzinie

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj rano w Luzinie doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zdarzenia zginął 78-letni rowerzysta. 29-letni kierowca samochodu został sprawdzony alko-testem, był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dziś przed godziną 6:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Luzinie na ul. Robakowskiej. Z informacji wynikało, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerem. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci drogówki, technik kryminalistyki oraz policjant pionu dochodzeniowo-śledczego z wejherowskiej komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że prawdopodobnie do zderzenia doszło w rejonie przejścia dla pieszych.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał rowerzysta, mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci zbadali trzeźwość 29-letniego kierowcy samochodu, był trzeźwy.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności tego wypadku. Świadkowie zdarzenia mogą kontaktować się z policjantem prowadzącym tą sprawę, można dzwonić pod numer 58 672 97 53.

Policjanci przypominają i apelują.

Pamiętajmy, że o tej porze roku warunki na drodze są bardzo zmienne, występują opady deszczu lub śniegu, a jezdnia bywa bardzo śliska. Bardzo ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków pogodowych, gdyż w przypadku sytuacji nagłej, zwłaszcza kiedy jest ślisko, wydłuża się droga hamowania.

Przypominamy, że także niechronieni uczestnicy ruchu drogowego (piesi, rowerzyści) powinni zadbać o własne bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe należy traktować jako codzienność, gdyż to właśnie one sprawiają, że piesi i rowerzyści są widoczni na drodze. Kiedy stosujemy odblaski nawet na terenie zabudowanym, wtedy dajemy sobie i kierowcy szansę na odpowiednią reakcję. Odblaski na naszej odzieży są widoczne z znacznie większej odległości. Pamiętajmy, że odblaski musimy stosować po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe