Jarmark Świąteczny w Rumi w przyszły piątek

  • 06.12.2019, 11:39
  • Źródło: UM Rumia
Jarmark Świąteczny w Rumi w przyszły piątek Foto: UM Rumia

Podziel się:

Oceń:

Ostatnie tygodnie dzielą nas od Świąt Bożego Narodzenia. Z myślą o osobach, które już nie mogą się doczekać świątecznego klimatu, Urząd Miasta Rumi przygotowuje Jarmark Świąteczny. Pełne atrakcji wydarzenie rozpocznie się w piątek 13 grudnia.

Ten sam cel, nowe miejsce

Głównym celem jarmarku jest wprowadzenie w mieście świątecznej atmosfery, jak również promocja regionalnych wyrobów, a także przedmiotów użytkowych i ozdobnych o charakterze bożonarodzeniowym.

Wydarzenie, które przez ostatnie trzy zimy gościło przy skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego, tym razem zostanie zorganizowane przy Miejskim Domu Kultury w Rumi, na terenie parku Starowiejskiego. Pomiędzy siedzibą jednostki a sceną letnią będą rozciągać się świąteczne ozdoby, stoiska gastronomiczne oraz strefa z rękodziełem.

Kevin na dużym ekranie

Jarmark rozpocznie się w piątek 13 grudnia o godzinie 17:00, a zakończy w niedzielę 15 grudnia o godzinie 20:00. W programie przewidziano między innymi przejazd świętego Mikołaja psim zaprzęgiem, występy w wykonaniu lokalnych artystów, zabawy i animacje dla dzieci, a także projekcję filmu „Kevin sam w domu” na dużym ekranie. Dodatkową atrakcją będą świąteczne iluminacje oraz okolicznościowe ozdoby.

Bożonarodzeniowe różności

Drewniane choinki i bałwanki, ręcznie przygotowywane bombki, szydełkowane maskotki, świąteczne stroiki czy świeczki wykonywane metodą decoupage – między innymi takie artykuły będzie można zakupić w strefie z rękodziełem, współtworzonej przez kilkanaście stoisk.

Tradycyjne smaki

Z kolei w strefie gastronomicznej czekać będą między innymi pierogi, bigos, barszcz czerwony, kwaśnica, gofry, gorąca czekolada, grzane wino, grillowany ser czy chleb ze smalcem. Możliwa będzie zarówno konsumpcja na miejscu, jak i zakup pakowanych produktów.

 

Źródło: UM Rumia

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe