Koncerty muzyki polskiej w Gdańsku – zobacz na co się wybrać

  • 18.12.2019, 13:20
  • rytmy.pl/
Koncerty muzyki polskiej w Gdańsku – zobacz na co się wybrać

Podziel się:

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, nie ma się zatem co dziwić, że przyciąga nietuzinkowych i utalentowanych artystów. Już w lutym Gdańsk wypełni się fanami polskiej muzyki, którzy będą chcieli uczestniczyć w widowiskach wyjątkowych. A będzie to koncert niepokornej Marii Peszek, zaskakującego Miuosha występującego wraz z orkiestrą oraz ponadczasowego Kultu w wersji akustycznej. Tego nie można przegapić!

Niepokorna i utalentowana

Maria Peszek to jedna z najbardziej niepokornych i bezkompromisowych artystek na polskiej scenie muzycznej. Bez wahania sięga po różne, czasem szokujące publiczność środki artystyczne, bawi się słowem i nie ma oporów by korzystać z najbardziej odważnych sformułowań, a każdy jej koncert to prawdziwy performance. Teraz zapowiada trasę „Sorry Polsko Supertour”, w czasie której nie zabraknie znanych już utworów, ale i niespodzianek. Jak mówi sama artystka po raz kolejny rusza w trasę z tym samym materiałem, ponieważ przekaz utworów zawartych na krążku „Karabin”, z popularnym „Sorry Polsko” jest wciąż aktualny. Maria Peszek ze znaną sobie zadziornością zaprasza fanów na koncert w następujący sposób: „sorry polsko to będzie dobry rok, będziemy śpiewać i tańczyć wbrew wszystkiemu, będziemy robić to, co razem umiemy najlepiej krzyczeć! Im ciemniej wkoło, tym głośniej”. Już 1 lutego Maria Peszek wystąpi w Stoczni Gdańskiej. Po więcej informacji warto sięgnąć tutaj: https://rytmy.pl/wydarzenia/gdansk/.

Powroty Tour

15 lutego w Stoczni Gdańskiej wystąpi artysta, który od kilku lat zdobywa ogromną popularność. Mowa o Miuoshu, który wielokrotnie podejmuje się współpracy w duetach. Tym razem połączy siły z FDG. Orkiestra. Wspólnie będą promować nowy album zatytułowany „Powroty”. Jego premiera zaplanowana jest na 24 stycznia. W ramach trasy koncertowej artysta wraz z orkiestrą odwiedzi 16 miast, w których będzie można bliżej zapoznać się z tym krążkiem.

Miłosz „Miuosh” Borycki to artysta wszechstronny i uzdolniony, chętnie przełamujący bariery. Niestraszne mu są eventy, na których gromadzi się kilkudziesięciotysięczna widownia. Artysta potrafi do niej dotrzeć i zaczarować swymi dźwiękami. Teraz nadszedł czas na kolejny album solowy i koncerty w ramach nowej trasy. Udział gwarantuje niezapomniane wrażenia. Takie widowiska wspomina się przez wiele miesięcy.

Kult akustycznie

Któż nie zna zespołu Kult? Legendarna grupa pozwala sobie na odmienną interpretację swych kawałków i jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku rusza w trasę Kult Akustik. Gdańsk odwiedzi 28 lutego dając koncert w klubie Stary Maneż. Kult akustycznie to już niemal tradycja grupy i wydarzenie, które każdorazowo przyciąga wielu fanów. Charyzmatyczny wokalista Kazik Staszewski wraz z resztą swojego zespołu czaruje ze sceny nowym obliczem Kultu. Nowe interpretacje kawałków urzekają równie mocno co ich pierwowzory. Ta niesamowita muzyczna podróż „bez prądu” jest absolutnie warta odwiedzenia.

 

rytmy.pl/

Pozostałe