Regionalna Izba Obrachunkowa zabroniła wręczenia nagród tczewianom za długoletnie pożycie małżeńskie...

  • 19.12.2019, 14:10
  • Żródło: Gazeta Tczewska
Regionalna Izba Obrachunkowa zabroniła wręczenia nagród tczewianom za długoletnie pożycie małżeńskie...

Podziel się:

Oceń:

„Miasto wyróżniło małżeństwa obchodzące jubileusze: złote, platynowe i diamentowe” - takiego wyrażenia nie będziemy mogli już użyć. Prezydent Tczewa poinformował, że: „Zgodnie z decyzją Regionalnej Izby Obrachunkowej, miasto Tczew musi odstąpić od przyznawania nagród jubilatom małżeńskim.”

Niestety jest to bardzo przykra wiadomość. Tczew jako jedno z nielicznych miast wpadło na pomysł wynagradzania swoich zasłużonych seniorów za imponujący staż małżeński.

Przypomnijmy. Pary, które obchodziły jubileusz 50-lecia otrzymują Medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, natomiast wszyscy jubilaci do tej pory otrzymywali od prezydenta Tczewa symboliczne bony na nagrody rzeczowe, a wcześniej kwoty pieniężne.

Z czasem po wątpliwościach RIO zamieniono kwoty na bony o tej samej wartości. Niestety to także nie spodobało się RIO. Zdarzało się, że nagrodę przyznano także małżeństwo z 70-letnim stażem...

 

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Tczewa, parom małżeńskim zamieszkującym i zameldowanym na pobyt stały w Tczewie powyżej 5 lat, obchodzącym jubileusz pożycia małżeńskiego, przyznawane były nagrody rzeczowe o wartości:

 

- 1000 zł za 50-lecie (złote gody)

- 1500 zł za 55-lecie (szmaragdowe lub platynowe gody)

- 2000 zł za 60-lecie (diamentowe gody)

 

Jak informuje prezydent Tczewa:

 

„Od 2016 r., po zakwestionowaniu nagród finansowych przez Regionalną Izbę Obrachunkową, zdecydowałem, że nagrody nadal będą przekazywane seniorom, ale w formie rzeczowej. Niestety, wobec zdecydowanego stanowiska RIO podczas ostatniej kontroli z 2019 r., jesteśmy zmuszeni odejść również od tej formy nagradzania tczewskich seniorów.Wszystkie wnioski, które do 31 grudnia br. wpłyną od par, których jubileusze przypadają w 2019 r., zostaną rozpatrzone według dotychczasowych zasad. Dla kolejnych jubilatów, począwszy od 2020 r. przygotowane zostaną upominki.

Jubilatom obchodzącym jubileusz 50-lecia nadal przysługiwać będą medale Prezydenta RP "Za długoletnie pożycie małżeńskie".

 

Wawrzyniec Mocny

 

*Pod tekstem publikujemy zrzut z ekranu z profilu prezydenta Tczewa,.

Źródło: Gazeta Tczewska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe