Rekordowe przeładunki terminala BCT w Porcie Gdynia

  • 27.12.2019, 11:39
  • red.
Rekordowe przeładunki terminala BCT w Porcie Gdynia Port Gdynia

Podziel się:

Oceń:

W drugim co do wielkości terminalu kontenerowym w Polsce, rok 2019 kończy się najwyższym w historii przeładunkiem 500 000 TEU. Port Gdynia z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki przeładunkowe. W tym roku spodziewane jest przekroczenie 24 mln ton, w tym 900 000 TEU.

Podczas oficjalnej uroczystości z okazji osiągnięcia rekordowego wyniku głos zabrali Wojciech Szymulewicz- Prezes BCT, Mikołaj Osiński – Prezes MSC Poland oraz Maciej Krzesiński – Dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

- W imieniu Zarządu Morskiego Portu Gdynia serdecznie gratuluję Zarządowi i Pracownikom Bałtyckiego Terminala Kontenerowego, który w tym roku obchodzi 40 - lecie działalności. Z okazji okrągłej rocznicy oraz nadchodzących świąt życzę dalszych sukcesów i kolejnych tak spektakularnych wyników – komentuje Maciej Krzesiński.

Mając na względzie stale rosnący potencjał terminali, Zarząd Morskiego Portu Gdynia podejmuje wielomilionowe inwestycje, które w efekcie przyczynią się do przyjmowania większych jednostek oraz znaczącego wzrostu przeładunków.

W tym roku Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz  Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali umowę na unijne dofinansowanie projektu „Rozbudowa dostępu kolejowego do zachodniej części Portu Gdynia – przebudowa i elektryfikacja”. Planowane całkowite koszty inwestycji wyniosą niemal 70 milionów złotych. W wyniku podpisanej umowy inwestycja ta uzyskała wsparcie ze środków unijnych w  kwocie około 20 milionów złotych. Poprzez elektryfikację dostępu kolejowego inwestycja usprawni funkcjonowanie transportu Intermodalnego Terminalu Kontenerowego od strony lądu.

Nowa obrotnica i pogłębienie akwenów portowych oraz przebudowa nabrzeży to kluczowe elementy rozwoju Portu Gdynia. Są to inwestycje o strukturalnym znaczeniu dla Polski i transeuropejskich sieci transportowych.

 

_red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe