Tczew. OLD BREAKOUT wystąpił w Artystycznym Zagłębiu CKiS

  • 17.01.2020, 23:54
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Tczew. OLD BREAKOUT wystąpił w Artystycznym Zagłębiu CKiS Janusz Rokiciński OLD BREAKOUT

Podziel się:

W piątkowy wieczór (17 stycznia) w Klubie Muzycznym - Artystyczne Zagłębie CkiS wystąpił zespół OLD BREAKOUT. Publiczność szczelnie wypełniła pomieszczenia klubu.

Koncert był znakomity. Zespół zagrał w składzie: Tadeusz Trzciński (harmonijka), Maciej Kubicki (gitara basowa), Marcin Kołdra (śpiew, gitara), Konrad Zieliński (perkusja), Sławek Burakowski (gitara) i Jacek Korzeniowski (hammond). Muzycy zachwycali solówkami. Najstarsi członkowie zespołu Trzciński (77 lat) i Kubicki grali w zespole Breakout z Tadeuszem Nalepą.  

OLD BREAKOUT to muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT założonego przez Tadeusza Nalepę - legendę polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych: Józefa Hajdasza, Winicjusza Chrósta, Krzysztofa Dłutowskiego, Tadeusza Trzcińskiego, Zbigniewa Wypycha, Wojciecha Morawskiego. Koncert w Józefowie pod Warszawą 28 września 2013 roku w ramach dorocznego festiwalu „Lep na Bluesa” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów oraz krytyków muzycznych, co stało się naturalnym impulsem do nagrania w 2014 r. płyty „Za głosem bluesa idź” z tekstami znanego poety Bogdana Loebla. Po czterech latach koncertowania oraz spotkań z fanami zespół nagrał w 2018 r. kolejną płytę „Tribute to Nalepa&Kubasińska”, jednocześnie koncertując w kraju i za granicą. 
Janusz Rokiciński 

Źródło: Gazeta Kociewska

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)


Pozostałe