Program „Razem bezpieczniej” wspiera bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

  • 02.02.2020, 20:59
  • Żródło: PUW Gdańsk
Program „Razem bezpieczniej” wspiera bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

Podziel się:

Oceń:

Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. – Zgodnie z priorytetową kwestią poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, wyrażoną w exposé premiera Mateusza Morawieckiego, środki programu w 2020 roku zostaną w całości przeznaczone na realizację projektów związanych z bezpieczeństwem na przejściach dla pieszych – zadeklarował wiceminister Maciej Wąsik. W tym roku łączna kwota na dofinansowania wynosi 6 mln zł.

Wiceminister Maciej Wąsik zwrócił się do wojewodów o przedstawienie do 13 marca br. najlepszych propozycji projektów z poszczególnych województw. Dofinansowanie otrzymają przedsięwzięcia mające na celu poprawę infrastruktury bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym poprzez modernizację, przebudowę lub doposażenie przejść dla pieszych. Przede wszystkim brane będą pod uwagę projekty dotyczące lokalizacji o dużym natężeniu ruchu pieszych, takich jak okolice szkół, szpitali czy obiektów sportowych. W ramach dofinansowanych projektów, przejścia dla pieszych zostaną właściwie oświetlone, oznakowane oraz wyposażone w urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

W dniu 27 stycznia 2020 roku, Wojewoda Pomorski ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2020 w województwie pomorskim zadania publicznego pn. ”Bezpieczne przejścia dla pieszych”.

Wypełniony wniosek o dofinansowanie można złożyć osobiście w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku lub wysłać na adres: Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk. Termin składania ofert upływa w dniu 17 lutego 2020 r. Najlepiej ocenione projekty lokalne zostaną przekazane do MSWiA.

W 2019 roku do MSWiA wpłynęło 319 projektów rekomendowanych do dofinansowania, spośród których 104 otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę blisko 6 mln zł. W latach 2017-2019 w ramach programu „Razem bezpieczniej” zmodernizowano ok. 450 przejść dla pieszych.

 

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe