Zatrzymano podejrzanych w sprawie zabicia żubra

  • 04.02.2020, 05:56
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zatrzymano podejrzanych w sprawie zabicia żubra

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze słupskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn z wieku 21 i 29 lat podejrzanych o zabicie żubra, do którego miało dojść w listopadzie 2019 r. w miejscowości Dąbrówno. Dzisiaj z udziałem mężczyzn czynności przeprowadzi prokurator, który prawdopodobnie przedstawi im zarzuty z art. 181 § 2 kk. Mężczyźni dodatkowo odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

W minioną sobotę słupscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze sprawą zabicia żubra, do którego doszło w
listopadzie 2019 r.

17 listopada policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące zabicia żubra i odcięcia mu głowy, do którego miało dojść w miejscowości Dąbrówno w powiecie słupskim. Funkcjonariusze wówczas zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Zajmując się tą  sprawą, policjanci powołali biegłego z zakresu balistyki i bardzo dokładnie analizowali zebrany materiał dowodowy.

Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 21-letniego mieszkańca powiatu słupskiego i 29-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego. Mężczyźni dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lęborku, gdzie prawdopodobnie usłyszą zarzuty z art. 181.§ 2 kk i z art. 263 kk, w którym mowa o nielegalnym posiadaniu broni. Sprawcom grozi kara do 8 lat więzienia.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe