Kierowca na promilach spowodował wypadek. Gozi mu więzienie i i wysoka grzywna

  • 26.02.2020, 10:05
  • redakcja
Kierowca na promilach spowodował wypadek. Gozi mu więzienie i i wysoka grzywna KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

GM. TCZEW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w pobliżu miejscowości Zajączkowo Tczewskie. Z policyjnych ustaleń wynika, że 45-letni kierowca VW nieprawidłowo skręcając, zderzył się z oplem. Pasażerka VW z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał ponad 2,5 prom alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku.

24 lutego po godzinie 18.00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w pobliżu miejscowości Zajączkowo Tcz. Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Wstępnie pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 45-letni kierowca VW nieprawidłowo skręcając w lewo od strony miejscowości Zajączkowo Tcz., zderzył się z oplem. 34-letnia pasażerka VW passata z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

 

Podczas tej interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowców uczestniczących w zdarzeniu. Okazało się, że sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Volkswagen trafił na policyjny parking. W związku z powypadkowymi uszkodzeniami samochodów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

Niebawem mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz kary pozbawienia wolności nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

_redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe