Andrzej Flisik nowym wicestarostą. Rada Powiatu wybrała nowego członka zarządu

  • 26.02.2020, 10:08
  • redakcja
Andrzej Flisik nowym wicestarostą. Rada Powiatu wybrała nowego członka zarządu portalpomorza.pl

Podziel się:

Oceń:

POW. TCZEWSKI. W ostatni wtorek (25 lutego) miała miejsce sesja Rady Powiatu Tczewskiego. Od paru tygodni zapowiadało się małe trzęsienie ziemi w powiecie tczewskim po tym, jak rezygnację z funkcji złożył wicestarosta Piotr Cymanowski. Podczas wtorkowych obrad wybrano nowego wicestarostę. Radni nie byli jednomyślni...

Formalnie rezygnację Piotra Cymanowskiego musiała przyjąć Rada Powiatu, który licząc od dnia sesji (przyjęcia rezygnacji), miała miesiąc na wybór nowego wicestarosty. Jak się okazało wyboru nowego wicestarosty dokonano sprawnie przy 11 głosach za 8 głosach sprzeciwu i jednym głosie nieważnym. Rada głosowała podczas nieobecności radnych Adama Kucharka i Gabrieli Makać. Nowym wicestarostą został kandydat na tę funkcję spoza rady – Andrzej Flisik.

 

Andrzej Flisik był w przeszłości kandydatem na posła RP z ramienia PSL. Jest emerytowanym agrotechnologiem od lat związanym z pracą w rolnictwie m.in. przez lata pracował w pelplińskiej cukrowni.

Andrzej Flisik obejmuje funkcję wicestarosty jako kandydat Kociewskiej Inicjatywy Samorządowej z Pelplina, jako osoba spoza rady.

 

Wawrzyniec Mocny

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe