UWAGA: Silny wiatr, opady gradu i intensywne deszcze!

  • 12.03.2020, 13:17
  • Pomorski Alarm Pogodowy (JT)
UWAGA: Silny wiatr, opady gradu i intensywne deszcze! Pomorski Alarm Pogodowy

Podziel się:

Oceń:

W czwartek (12.03) w województwie pomorskim, spodziewane jest występowanie silnych porywów wiatru zachodniego, który w porywach może osiągać 105-115 km/h na linii Wybrzeża oraz 80-100 km/h wgłębi lądu.

Silny wiatr będzie miał związek z bardzo dynamicznym niżem Hanna, którego centrum przetoczy się nad Bałtykiem istotnie zwiększając poziomy gradient ciśnienia min. nad Polską. Dla śródlądzia najniebezpieczniejsza może być liniowa formacja, która może się rozwinąć na froncie chłodnym i przetoczyć nad województwem już około/przed południem, przynosząc bardzo silne porywy wiatru, co było podstawą do wydania stopnia 2 w całym województwie. Przewidywanie takowego scenariusza należy jednak do bardzo trudnych, w związku z czym wszystko okaże się jutro, po zapoznaniu z obrazami radarowymi.

Na Wybrzeżu wiatr powinien wiać najsilniej, w związku z czym wydano 3-ci stopień zagrożenia.
Niewykluczone lokalne BURZE na froncie chłodnym.

Zaleca się nie parkować samochodów pod drzewami, zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr z ogrodów czy balkonów, stanowiąc zagrożenie dla osób trzecich. Aktywność terenowa zdecydowanie niewskazana. Szczególną ostrożność należy zachować również na drogach.

Pomorski Alarm Pogodowy (JT)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe