Jak zadbać o to, by współpraca z biurem rachunkowym była udana? Podpowiadamy

  • 12.03.2020, 22:15
  • Materiał partnera
Jak zadbać o to, by współpraca z biurem rachunkowym była udana? Podpowiadamy

Podziel się:

Oceń:

Zawiłość i zmienność przepisów sprawia, że zlecenie rozliczeń zewnętrznemu biuru okazuje się niejednokrotnie jedynym sposobem na to, by nie tracić na nie zbyt wiele czasu, tak cennego w każdej pracy. Rynek jest jednak pełen najrozmaitszych podmiotów oferujących różny standard usług, a zadań, jakie mogą piętrzyć się przed nami wraz z rozwojem działalności będzie coraz więcej. Warto więc rozważnie dobierać tego typu usługodawców, mając na uwadze zarówno ich kompetencje, jak i sprawną współpracę

Zdejmiemy sobie z głowy szereg trosk, czy ich dodamy?

W przypadku małych firm dylematu nie ma, nieco większe mogą rozważać zatrudnienie własnej księgowej. Wyższość zewnętrznego biura rachunkowego nad tym rozwiązaniem to przede wszystkim niższe koszty, ale nie tylko. Najcenniejszą rzeczą jest bogate doświadczenie, jakie zdobywają fachowcy od rachunkowości wykonujący zadania dla wielu podmiotów. Nie martwimy się także o konieczność stałego doszkalania własnego personelu tego typu. Fachowa wiedza, pozwalająca natychmiast i właściwie rozwiązać każdy problem, jest tu na wagę złota.

Zyskujemy przy tym dostęp do różnych usług w jednym miejscu, często do pełnej obsługi, jakiej może wymagać przedsiębiorstwo. Przykładem może być np. oferta przygotowana przez MoJe Biuro Rachunkowe z Trójmiasta.

Mniej możemy się też przejmować generującymi wiele stresu obowiązkami, w tym np. koniecznością przyjmowania kontroli z urzędu skarbowego i kontaktami z innymi urzędami.

Należy jednak pamiętać, że, koniec końców, odpowiedzialność za nasze rozliczenia tak czy inaczej spoczywa na nas, jakkolwiek istnieje możliwość dochodzenia pokrycia wyrządzonych przez biuro szkód – zawsze sprawdzajmy, czy posiada ono obowiązkowe ubezpieczenie OC

Pierwszym warunkiem bezproblemowej współpracy z fachowcem od księgowości jest jego rozważny wybór. Doświadczenie i potwierdzone kompetencje to najważniejszy aspekt, od którego zależy zdolność do spełnienia naszych oczekiwań. W trakcie korzystania z jego usług, wiele zależy jednak także od nas.

To, jak pomocne będzie biuro rachunkowe, zależy też od Ciebie

Każdy, kto prowadzi jakąkolwiek działalność, dobrze wie, jak istotna jest terminowość. Odnosi się to także do nas! Ustaliwszy zasady współpracy, trzymajmy się ich ściśle i dotyczy to także momentu, w którym powinniśmy przekazywać niezbędne dokumenty. W działającym już dłuższy czas biurze możemy zwykle liczyć w tym zakresie na konkretne, ustalone na podstawie praktycznego doświadczenia wytyczne. Określmy zawczasu i te i wszystkie inne istotne warunki.

Niejednokrotnie sytuacja może wymagać zasięgnięcia opinii lub przedstawienia szczególnego problemu do rozwiązania. Zanim chwycimy za telefon czy napiszemy wiadomość, ustalmy dokładnie na czym on polega. Zbierzmy wszystkie niezbędne informacje, w tym dokumenty. Wówczas fachowcy będą mieli szansę od razu wskazać właściwe wyjście i umożliwić nam skuteczne działanie. Najpierw jednak i my poświęcić musimy na to nieco czasu. Wówczas możemy liczyć na to, że żadne prawno-fiskalne pułapki nie staną się przyczyną naszych kłopotów.

 

Materiał partnera

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe