Opłaty w parkometrach tymczasowo zawieszone

  • 23.03.2020, 08:05
  • Jacek Trzosowski
Opłaty w parkometrach tymczasowo zawieszone

Podziel się:

Oceń:

Prezydent miasta pozytywnie rozpatrzył propozycję radnego Rady Miasta Sebastiana Kucharczyka o tymczasowym zniesieniu strefy płatnego parkowania w mieście. Zdaniem radnego, dzięki takim przywilejom mieszkańcy częściej podróżować będą prywatnymi autami, co zmniejszy ryzyko zakażenia koronawirusem, a ponadto nie będzie trzeba dotykać przycisków parkometru.

Radny Sebastian Kucharczyk w poniedziałek skierował do prezydenta miasta Janusza Stankowiaka Pismo, w którym czytamy:
W związku z licznymi pytaniami i sugestiami ze strony mieszkańców Starogardu Gdańskiego, zwracam się do pana prezydenta z prośbą o informację czy w Starogardzkim Ratuszu był rozważany pomysł czasowego zawieszenia obowiązywania strefy płatnego parkowania.
W związku z zagrożeniem koronawirusem można założyć, że przemieszczanie się komunikacją miejską pozostaje mniej bezpieczne dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego, aniżeli komunikacja indywidualna.
Podjęcie decyzji o czasowym zawieszeniu obowiązywania strefy płatnego parkowania (także zabezpieczenia parkometrów np. folią)  na terenie całego miasta wydaje się zasadne i może wspierać działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Prośba rozpatrzona pozytywnie
Decyzją prezydenta miasta Starogard Gdański wstrzymane są opłaty w Strefie Płatnego Parkowania.
- Rozwijająca się epidemia powinna być powstrzymywana w każdy możliwy sposób. Wstrzymanie poboru opłat ma na celu umożliwienie dojazdu do pracy osobom, które zazwyczaj z uwagi na koszt parkowania korzystają z komunikacji miejskiej oraz ograniczenie dotykania parkometrów – mówi prezydent Janusz Stankowiak. - Podróż własnym samochodem, do której zazwyczaj zniechęcamy mieszkańców, tym razem wydaje się bardziej bezpieczna – dodaje.
Prezydent miasta zwraca się z prośbą do osób korzystających z parkingów, by zachowały czasowość postoju. Niech z możliwości pozostawienia samochodu skorzysta jak najwięcej osób.
- Niezależnie od tych ułatwień apelujemy o pozostanie w domach – podsumowują pracownicy magistratu.

 

Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe