Miasto utwardzi w tym roku 4,5 km dróg

  • 20.03.2020, 17:10
  • Jacek Trzosowski
Miasto utwardzi w tym roku 4,5 km dróg

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miasta po konsultacjach z mieszkańcami opublikował ostateczną listę rankingową ulic przewidzianych do utwardzenia płytami Yomb w 2020 roku. Sprawdź, czy Twoja ulica znalazła się na liście!

Wniesione uwagi dotyczyły ul. Wicka Rogali, Wiśniowej oraz sięgaczy przy ul. Derdowskiego. W znacznej większości uwagi były uzasadnione i zostały uwzględnione, jednak nie wpłynęło to na zmianę kolejności ulic przewidzianych do utwardzenia w 2020 r.
- W tym roku w pierwszej kolejności Miasto dokończy utwardzanie sięgaczy przy ul. Druha Grzybka, Sucharskiego oraz końcowy odcinek ul. Kalinowskiego. Przewiduje się również utwardzenie kolejnych ośmiu ulic z listy tj.: Wyszyńskiego, Mickiewicza, Obrońców Poczty Gdańskiej, Majowej, Kolejowej (sięgacz), Leśnej, Topolowej oraz Rolnej. Łącznie w bieżącym roku zostanie utwardzonych około 4,5 km dróg gruntowych – wyjaśnia Małgorzata Rogala z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta.
W ciągu ulicy Leśnej oraz Rolnej na skrajnych pasach zostaną ułożone płyty rowerowe. Takie rozwiązanie przyjęto w ubiegłym roku w ul. Hermanowskiej i Świętojańskiej.
- Przypominamy, że lista jest corocznie weryfikowana i wpływ na zmianę kolejności, oprócz kryteriów przyjętych w programie, może mieć również wzrost cen. Może to oznaczać, że np. z zaplanowanych w roku 2021 sześciu ulic do utwardzenia wykonanych zostanie tylko pięć, bo koszt utwardzenia 1m2 wyniesie więcej niż zakładany obecnie – tłumaczy Małgorzata Rogala.

W tym roku wykonane zostaną ulice:
Grzybka
Kalinowskiego
Sucharskiego
Wyszyńskiego
Mickiewicza
Obr. Poczty Gdańskiej
Majowa
Kolejowa – sięgacz
Leśna
Topolowa
Rolna

Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe