Od dziś! Zmiany dotyczące handlu w galeriach handlowych

  • 21.03.2020, 11:15 (aktualizacja 21.03.2020, 12:35)
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Od dziś! Zmiany dotyczące handlu w galeriach handlowych fb. Ministerstwo Rozwoju

Podziel się:

Oceń:

Komunikat Departamentu Komunikacji Ministerstwa Rozwoju (2020-03-20, 20:21). Aktualizacja rozporządzenia dotyczącego handlu w galeriach handlowych. Zmiany obowiązują od soboty, 21 marca.

Ministerstwo Zdrowia, we współpracy z Ministerstwem Rozwoju –  w odpowiedzi na głos przedsiębiorców – wprowadziło zmiany w rozporządzeniu dotyczącym handlu w galeriach handlowych. Rozporządzenie jasno wskazuje, które branże mogą prowadzić handel w takich obiektach. Ma to ułatwić przedsiębiorcom interpretację przepisów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.  


Aktualizacja przepisów (http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/491) zawiera katalog branż dopuszczonych do prowadzenia działalności w obiektach handlowych powyżej 2000 m2. 

Obecnie rozporządzenie wprowadzające stan epidemii na terytorium RP zawiera katalog branż, które mogą prowadzić działalność w galeriach handlowych: 
· spożywcza, 
· kosmetyczna, z wyjątkiem produktów przeznaczonych do perfumowania lub upiększania, 
· artykułów toaletowych i środków czystości, 
· wyrobów medycznych i farmaceutycznych, 
· artykułów remontowo-budowlanych, 
· prasowa, 
· artykułów dla zwierząt, 
· paliw.  
Dodatkowo w galeriach mogą być świadczone usługi medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze lub gastronomiczne, ale tylko w zakresie dowozu, bez usług "na wynos" w samej galerii. 
Na terenie galerii z handlu wyłączone będą natomiast tzw. wyspy handlowe. W efekcie w galeriach dopuszczona będzie nadal działalność podmiotów oferujących jedynie niezbędne w bieżącym okresie produkty i usługi. 
Zmiany w zakresie handlu w galeriach, które doprecyzowują dotychczasowe przepisy, wychodzą naprzeciw postulatom zgłaszanym zarówno przez organizacje zrzeszające galerie handlowe, jak i organizacje przedsiębiorców z różnych branż, m.in. branży kosmetycznej i jubilerskiej. 

 

RedJ 

Źródło: Gazeta Kociewska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe