Kolejne trzy zakażenia w woj. pomorskim. Razem już 14

 • 21.03.2020, 20:09
 • Żródło: KPRM
Kolejne trzy zakażenia w woj. pomorskim. Razem już 14

Podziel się:

Oceń:

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u trzech osób z terenu województwa pomorskiego - powiat Gdynia, powiat Kartuzy, powiat Tczew. W województwie pomorskim zakażonych jest 14 osób, w całej Polsce 492. 5 osób zmarło. Należy zwrócić uwagę, że w ciągu 3 dni ilość osób poddanych kwarantannie gwałtownie wzrosła z 983 do 13 710, co może wskazywać, że w najbliższym czasie grozi na duży wzrost potwierdzonych zakażeń.

Powiat Gdynia - osoba z powiatu gdyńskiego u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 wróciła z Austrii, była objęta nadzorem sanitarnym. Stan zdrowia tej osoby jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

Powiat Kartuzy - osoba z powiatu kartuskiego u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 była objęta kwarantanną. Miała kontakt pośredni z osobą, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Stan zdrowia osoby z powiatu kartuskiego jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

Powiat Tczew - osoba z powiatu tczewskiego u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 nie wyjeżdżała za granicę, była objęta kwarantanną. Miała kontakt z osobą, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Stan zdrowia osoby z powiatu tczewskiego jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy.

Informacja z dnia 21 marca 2020 roku godz. 18.43
związana z COVID-19
(zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2)
w województwie pomorskim

 • liczba osób poddanych kwarantannie domowej - 13710
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 27
 • ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 4066
 • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w Laboratorium WSSE w Gdańsku dla woj. pomorskiego - 56
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku dla woj. pomorskiego łącznie - 496
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku w ostatnich 24 godzinach dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego - 74
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku łącznie dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego - 620
 • liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 14
 • zalecenia i wytyczne Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego - nowych zaleceń i wytycznych nie wydawano

Wszystkie osoby z kontaktu z osobami, u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, zostały objęte kwarantanną domową.

Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne.

 

 

Źródło: KPRM

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe