Módlmy się Wspólnie za pracowników Służby Zdrowia

  • 25.03.2020, 12:37
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Módlmy się Wspólnie za pracowników Służby Zdrowia vaticannews

Podziel się:

W środę, 25 marca, wierni Kościoła Katolickiego obchodzą Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zdecydował by w kościołach w całej Polsce o godz. 12 zabrzmiały dzwony.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, poprosił, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili "Anioł Pański", modlitwę "Ojcze nasz" i 3 razy "Zdrowaś Maryjo" w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Prosił również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony.

Apel papieża Franciszka
- W tych dniach odeszli od nas lekarze, kapłani. Wiele pielęgniarek i pielęgniarzy zaraziło się, gdyż służyli chorym. Dziękuję Bogu za przykład heroizmu, który nam dają w leczeniu chorych. #MódlmysięWspólnie za nich i za ich rodziny – napisał na Twitterze. 

Piękną modlitwę za pracowników Służby Zdrowia można znaleźć, na  stronie 144, modlitewnika „Pan Jezus i chorzy”. Redaktorem naczelnym wydanego przez Bernardinum (2016r.) „Modlitewnika dla Osób Chorych, ich rodzin, pracowników Służby Zdrowia i nie tylko” jest starogardzki dziekan, ks dr Józef Pick, duszpasterz Służby Zdrowia osób chorych i niepełnosprawnych.

Modlitwa za Służbę Zdrowia
Panie Jezu Chryste, który przeszedłeś przez ziemię, wszystkim czyniąc dobrze, spraw, aby każdy lekarz swoją troskliwością i serdecznością budził w chorych nadzieję powrotu do zdrowia. Spraw, aby pamiętał, że jego praca jest służbą Tobie. Obdarz go zdrowiem, cierpliwością i dobrocią, aby przez jego pomoc wszyscy poznawali dobroć Twoją. Panie, który pochwaliłeś miłosiernego Samarytanina za to, że nie ominął cierpiącego człowieka, spraw, aby wszystkie siostry, pielęgniarki, tak samo troskliwie opiekowały się chorymi. Niech w każdym chorym potrafią dojrzeć cierpiącego Chrystusa. Obdarz je swoim miłosierdziem, aby z sercem spełniały posługę, gdyż wtedy cierpienie mniej boli i budzi się nadzieja wyzdrowienia. Obdarzaj je dobrocią, łagodnością w słowach, cierpliwością i uśmiechem. I spraw, aby okazując miłosierdzie chorym dostąpiły kiedyś Twego miłosierdzia. Amen. 

Janusz Rokiciński

 

Źródło: Gazeta Kociewska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)


Pozostałe