Dekontaminacja w Urzędzie Marszałkowskim. Marszałek M. Struk chory na COVID – 19. Czy włodarze Tczewa spotkali się z nim?

  • 31.03.2020, 09:39
  • redakcja
Dekontaminacja w Urzędzie Marszałkowskim. Marszałek M. Struk chory na COVID – 19. Czy włodarze Tczewa spotkali się z nim?

Podziel się:

Oceń:

W ostatnim czasie okazało się, że marszałek Mieczysław Struk w związku z zachorowaniem na COVID – 19 został poddany kwarantannie. Z naszych informacji wynika, że odbywał w tym czasie spotkania z samorządowcami. W Urzędzie Marszałkowskim poddano kwarantannie 47 urzędników.

Jak podje strona gdansk.pl dekontaminacja została przeprowadzona 30 marca, część pracowników Urzędu Marszałkowskiego powróciło, poza osobami poddanymi kwarantannie. Jak się dowiedzieliśmy takie spotkania miały odbyć się z samorządami powiatowymi, a konkretniej ze starostami

Małgorzata Mykowska zaprzeczyła, by prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odbywał w czasie, gdy marszałek Struk chorował spotkania z jego udziałem.

Podobnie rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie zaprzeczył, by starosta tczewski Mirosław Augustyn odbywał spotkania z udziałem marszałka Struka.

 

- Marszałek Struk planował spotkanie z samorządowcami 19 marca, ale starosta nie pojawił się na tym spotkaniu – stwierdził rzecznik M. Stolarski. - Nie wiem czy kogoś nie delegował na jakieś spotkania z marszałkiem...

 

Dodajmy, że takie spotkanie robocze ze starostami jednak odbyło się 19 marca w Urzędzie Marszałkowski, dlatego poddano kwarantannie także włodarzy powiatów.

Z naszych informacji wynika, że kwarantannie miał zostać poddany Włodzimierz Mroczkowski , pracownik tczewskiego starostwa (kierownik wydziału zarządzania kryzysowego), podobnie jak Bogdan Dubik z Kwidzyna.

 

O swojej chorobie poinformował na swoim Facebooku marszałek Struk:

 

„Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie. Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS nie bagatelizowałem ich i od zeszłego tygodnia ograniczyłem do minimum swoją aktywność publiczną i większość zadań realizowałem w trybie zdalnym.(...)”.

 

Jego zakażenie potwierdzono 28 marca.

 

W izolacji muszą pozostawać także pozostali członkowie zarządu woj. Pomorskiego.

 

Wawrzyniec Mocny

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe