Niedzielne wzmożone kontrole policji i terytorialsów. Kilkanaście osób naruszyły kwarantanne

  • 06.04.2020, 09:57
  • redakcja
Niedzielne wzmożone kontrole policji i terytorialsów. Kilkanaście osób naruszyły kwarantanne KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

POW. TCZEWSKI. Policjanci z powiatu tczewskiego prowadzą intensywne działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Do niedzielnej służby skierowano łącznie 51 funkcjonariuszy, którzy kontrolują ulice, parki, bulwary oraz inne miejsca grupowania się większych ilości osób. Wspólnie z policjantami w powiecie do działań zaangażowani są również funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

W niedzielę w Tczewie do północy policjanci w powiecie tczewskim interweniowali łącznie wobec 13 osób, które naruszyły obowiązujące przepisy. Wszystkie osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

 

Policjanci w całym kraju wzmożyli swoje działania, które są ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Mundurowi w powiecie tczewskim podczas codziennych służb sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Funkcjonariusze egzekwują również przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się. W tych działaniach na terenie powiatu tczewskiego wspólnie z policjantami zaangażowane są Wojska Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

 

Większość mieszkańców powiatu tczewskiego stosuje się do wydanych zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, jednak są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych. Policjanci dzisiaj od samej północy mieli do czynienia z osobami, które nie stosowały się do obecnych przepisów. Mundurowi od północy do popołudnia ukarali mandatami karnymi 11 osób, które nie stosowały się do ograniczeń związanych z przemieszczaniem się oraz gromadzeniem się, zaś 2 osoby zostały ukarane mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. W przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i karą grzywny.

 

Przypominamy, że do odwołania każda osoba do 18 roku życia nie może wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwi ich obecność na ulicy. Obowiązuje także zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc m.in. parków, bulwarów, zieleńców czy też lasów. Wprowadzona została także minimalna odległość między pieszymi, która wynosi 2 metry.

 

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

Fot. KPP Tczew

_redakcja

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe