Rozmowy nt. roweru metropolitarnego. Negocjacje z kandydatami do zarządzania Mevo w połowie maja

  • 16.04.2020, 09:34
  • Wawrzyniec Mocny
Rozmowy nt. roweru metropolitarnego. Negocjacje z kandydatami do zarządzania… W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

14 samorządów Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot zdecydowało o ogłoszeniu dialogu konkurencyjnego dot. Mevo. W czasie epidemii koronawirusa, jest to optymalna formuła, która pozwoli w ciągu kolejnych miesięcy określić sposób realizacji projektu i wysokość jego koszt dla samorządów.

Epidemia spowoduje, że budżety gmin OMGGS będą znacząco niższe niż obecnie. Tym niemniej 14 samorządów metropolii podjęło decyzję o kontynuacji prac nad projektem. Przyłączeniem do projektu zainteresowane są również Wejherowo, Kosakowo, Kolbudy i Gmina Wiejska Pruszcz Gdański.

 

- Formuła zamówień publicznych, jaką jest dialog konkurencyjny, pozwoli określić, na ile realizacja takiego projektu jak Mevo jest w dalszym ciągu możliwa, zarówno pod względem kosztów, jak i możliwości przedsiębiorców, dotychczas ściśle uzależnionych od międzynarodowych łańcuchów dostaw – mówi Michał Glaser, prezes Zarządu OMGGS. - Decyzje o rozpoczynaniu kolejnych projektów będą coraz trudniejsze, jednak promocja ruchu rowerowego i transportu zbiorowego zamiast korzystania z samochodów pozostaje dla metropolii priorytetem. Dialog konkurencyjny pozwoli w ciągu kolejnych miesięcy zweryfikować, czy istnieją firmy mogące ten projekt zrealizować, jeżeli tak – to w jakiej formie oraz czy nasze samorządy będzie na niego stać

 

O przyszłości Mevo będą prowadzone rozmowy w dwuetapowej procedurze dialogu konkurencyjnego ze zgłoszonymi firmami, które wykażą doświadczenie w zarządzaniu podobnymi jak Mevo systemami. Do kolejnych rozmów zostaną dopuszczone 3-5 firm.

 

Od 26 marca do 28 października 2019 r. – ponad 160 tys. zarejestrowanych użytkowników, wypożyczyło 1224 w pełni elektryczne rowery ponad 2 miliony razy. Mevo było najbardziej popularnym systemem roweru publicznego w kraju.

 

 

Opr. (tomm)/UM w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe