Stadion prawie gotowy. Dziś obiekt wizytował przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz kierownik projektu

  • 23.04.2020, 17:35
  • Wawrzyniec Mocny
Stadion prawie gotowy. Dziś obiekt wizytował przedstawiciel Polskiego… Z. Mocny

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Po ostatnich kwietniowych odbiorach stadion lekkoatletyczny przy ul. Bałdowskiej przechodził dziś (23.04) sprawdzian pomiarowy dokonywany przez przedstawiciela Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na obiekcie będzie szereg nowoczesnych rozwiązań przykładem jest podnoszona siatka chroniącą strefę rzutu młotem oraz system zraszaczy murawy boiska.

Dodajmy, że stadion zbudowano pod kwalifikację V B, jak poinformowała nas Alicja Kępa, kierownik (koordynator) projektu Panorama Obiekty Sportowe w Piasecznie.

 

Sprawdzanie prmetrów

Nie było możliwości opracowania stadionu o klasie wyższej z uwagi na zastosowaną nawierzchnię poliuretanową typu sandwich. Wyższy stopień wymagałby zastosowania nawierzchni przy użyciu droższych materiałów i technologii.

 

- Same parametry obiektu były sprawdzane już na początku kwietnia, dzisiaj miała miejsce wizytacja przedstawiciela PZLA – informuje kier. Alicja Kępa. - Otrzymali oni już wcześniej raport pomiarowy od geodety oraz wyniki badań parametrów nawierzchni przez Instytut Sportu. Teraz do zadania przedstawicieli PZLA należało sprawdzenie techniczne parametrów poszczególnych urządzeń sportowych na stadionie. Obiekt zyskał dodatkową rzutnię do kuli. Przygotowany jest na 4 tory po całości i poszerzenie do 6 torów na prostej. To w przypadku rozgrywania jakichkolwiek zawodów jest niezbędne i ma duże znaczenie dla klasy obiektu.

 

Stadion jak już wspomnieliśmy będzie miał podnoszoną siatkę do rzutu młotem na zawodach. Do podnoszenia jej służy specjalna korba. A wszystko to do zabezpieczenia strefy rzutu.

 

- Jest to to konstrukcja lekka, aluminiowa, którą można swobodnie montować i demontować – uzupełnia kierownik. - Ten sprzęt jest profesjonalny i certyfikowany, wykorzystywany na stadionach, które możemy oglądać w telewizji. Oprócz tego obiekt umożliwia zorganizowanie skoczni do skoku wzwyż i o tyczce. Przygotowane są pod to zeskoki i podbieg z nawierzchni poliuretanowej.

 

Oddanie inwestycji do połowy maja

Jak się dowiedzieliśmy powstaną także dwie trybuny (dawniej była tylko jedna), jednak zadanie to będzie wykonywane w ramach etapu drugiego, już nie przez firmę Panorama.

 

Zapytaliśmy gospodarza obiektu, pana Zdzisława czy podoba mu się inwestycja.

- Inwestycja jest imponująca. Dziś sprawdzano stadion pod kątem odpowiedniego certyfikatu. Jeszcze wszystko będzie sprawdzane po weekendzie. Stadion najpóźniej ma być oddany 15 maja br. Aktualnie dziś trwają ostatnie porządki – taka kosmetyka stadionu. Bieżnia, murawa – wszystko jest gotowe łącznie z komputerowym systemem zraszania murawy. Czeka nas jeszcze ostateczna decyzja PZLA, ale do tego potrzebne są dodatkowe pomiary...

 

Wawrzyniec Mocny

Fot. Zbigniew Mocny

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (15)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe