Rozkopana ulica Gdańska. Lokalny biznes po koronawirusie dobija remont!

  • 24.04.2020, 18:30
  • redakcja
Rozkopana ulica Gdańska. Lokalny biznes po koronawirusie dobija remont!

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. To co widzimy teraz na ul. Gdańskiej stanowi IV etapu przebudowy tej ulicy. Obecnie ruch jest możliwy jednym pasem ruchu. Jak na razie nie widać aż tak poważnego zmniejszenia ruchu pieszych i pojazdów....

Prace obejmują przebudowę 510 m bieżących drogi od skrzyżowania z al. Zwycięstwa i Pomorską

Na remontowanym odcinku (między skrzyżowaniami z ul. Sobieskiego i z al. Zwycięstwa – patrz schemat) ul. Gdańska stała się jednokierunkowa - przejazd jest możliwy od strony dworca w kierunku ul. Sobieskiego.

 

Koszt robót 8,6 mln zł

Chcąc jechać w drugą stronę, należy skorzystać z objazdów - przez ul. Niepodległości i al. Zwycięstwa albo przez ul. Mostową i Pomorską.

Od strony kościoła św. Józefa ustawiono znak - „przejście drugą stroną ulicy”.

 

- Ta organizacja ruchu będzie obowiązywała do zakończenia inwestycji. Dodatkowo, pod koniec czerwca, planowane jest zamknięcie ul. Gdańskiej od ul. Sobieskiego do wiaduktu 800-lecia, z wyłączeniem komunikacji zbiorowej i mieszkańców – informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie. - Przebudowa ul. Gdańskiej to jedna z największych inwestycji czekających nas w tym roku w Tczewie. Jej koszt to 8,6 mln zł, wykonawcą jest Firma Budowlano - Drogowa MTM z Gdyni, ze strony miasta inwestycję prowadzi Zakład Usług Komunalnych.

 

Zmniejszenie obrotów

Nietrudno było przewidzieć, że uciążliwości remontu przełożą się na funkcjonowanie przedsiębiorców przy tej ruchliwej zwykle ulicy.

W jednym ze sklepów, który świecił pustkami usłyszeliśmy co prawda, że trudno wyrokować po tygodniu trwania prac, niemniej ruch i obroty w tym czasie istotnie się zmniejszyły.

 

- Obawiam się, że jak zamkną po naszej stronie (od strony dworca) ulicę, odgradzając ją płotem,to będzie jeszcze gorzej. No cóż musimy to jakoś przetrwać... - stwierdziła.

 

Zupełnie inaczej sytuację postrzega właścicielka kiosku po drugiej stronie ul. Gdańskiej.

 

- Zauważyłam, że mam mniejszy ruch, ale nie jestem pewna czy jest to spowodowane epidemią kornawirusa czy raczej tym remontem – zastanawia się Eugenia Książek. - Może ruch się po prostu zmniejszył po świętach. Z drugiej strony przebudowują drogę po drugiej stronie i jak się zabiorą za naszą stronę może być dużo gorzej. Na szczęście nie jestem aż tak uzależniona od tej sytuacji, bo opieram działalność na stałych klientach z pobliskich bloków, którzy nie zaprzestali korzystać z kupowania u mnie. Na razie jest jakieś dojście i dojazd do mnie.

 

(...)

 

Jak na razie prace przebiegają sprawnie. Zauważyliśmy jednak kostkę brukową, która była demontowana na całym rozbieranym odcinku. Pytanie co dalej z tą kostką brukową? Czy została zabezpieczona i czy będzie spożytkowane. Do tego tematu na pewno wrócimy...

 

(...)

 

 

W październiku koniec prac?

Przebudowa obejmie 510 m bieżących drogi od skrzyżowania z al. Zwycięstwa i Pomorską (to skrzyżowanie zostało wyremontowane w poprzednim etapie) do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Remontowane będą skrzyżowania ul. Gdańskiej z ul. Sobieskiego, Kozią, Pomira, Południową, Warsztatową, a także 80-metrowy odcinek ul. Sobieskiego. W planach jest położenie chodników po obu stronach ulicy, nowe oświetlenie, parkingi, podziemne instalacje oraz rozbudowa ścieżki rowerowej.

 

 

Tekst i fot. Wawrzyniec Mocny

_redakcja

Zdjęcia (24)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe