Historię tworzą nie tylko ludzie... Najnowsza książka Biblioteki dostępna online!

  • 27.04.2020, 18:00
  • Wawrzyniec Mocny
Historię tworzą nie tylko ludzie... Najnowsza książka Biblioteki dostępna… MBP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna udostępniła swoje najnowsze wydawnictwo. Publikacja autorstwa Moniki Jabłońskiej zatytułowana Tczew. W drukach ukryta – HISTORIA – odkryta. Od drzeworytu po fotografię… została udostępniona online.

Za pośrednictwem swoistego przewodnika po zbiorach książnicy będą Państwo mieli możliwość udania się w wyjątkową podróż do schyłku XIX oraz początku XX stulecia. Tym samym do poznania historii miasta, „opowiedzianej” nie przez ludzi, a przez przedmioty, które tę historię utrwalają. Gwarantujemy, że będzie to podróż pełna wrażeń. Wzbogacona licznymi ciekawostkami, faktami związanymi z rozwojem Tczewa, a także widokami malowanymi czernią, bielą oraz sepią.

 

A skoro o ciekawostkach mowa, w bibliotecznej publikacji folderze znajdą Państwo odpowiedzi między innymi na następujące pytania:

 

  • Które obiekty zachwyciły przebywającą w Tczewie w sierpniu 1858 roku Jadwigę Łuszczewską (Deotymę), autorkę popularnych powieści historycznych dla młodzieży?

  • Jak wyglądało testowanie tczewskiego mostu drogowo-kolejowego tuż przed oddaniem go do użytku?

  • Co wspólnego miał z Tczewem czterdziestotonowy parowóz francuski Nord-Express?

  • Jakie postaci związane z XX-wieczną polityką i kulturą utrwalił w fotograficznych kadrach Alfred Eisenstaedt – wybitny fotożurnalista związany z Grodem Sambora?

  • Czym jest tak zwana księżycówka?

  • Kto i w jakich okolicznościach po raz pierwszy użył terminu pocztówka w odniesieniu do kartonika korespondencyjnego, zwanego potocznie korespondentką?

 

To zaledwie niewielki wycinek tego, co znajdziecie Państwo na kartach publikacji autorstwa Moniki Jabłońskiej pt. Tczew. W drukach ukryta – HISTORIA – odkryta. Od drzeworytu po fotografię…

Zachęcamy do lektury! Publikacja wydana nakładem Biblioteki oraz Fundacji Okolice Kultury dostępna jest online, pod linkiem :

https://issuu.com/fundacja_oko-lice_kultury/docs/mbp-tczew_a5_2002143_52-str_.ebook

 

Książkę można pobrać również ze strony Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej, www.skarbnica.tczew.pl

 

opr. (tomm)/MBP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe