Orlen przejmuje Energę

  • 27.04.2020, 16:02
  • CC
Orlen przejmuje Energę

Podziel się:

Oceń:

W dniu dzisiejszym Minister Aktywów Państwowych, wicepremier Jacek Sasin i Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na wspólnej konferencji on-line poinformowali o sfinalizowaniu umowy przejęcia przez Orlen gdańskiego koncernu energetycznego Energa S.A.

Jacek Sasin poinformował, że udało się sfinalizować negocjacje przejęcia udziałów Energa S.A. przez PKN Orlen. Sprzedającym udziały koncernu energetycznego jest Skarb Państwa, a kupującym spółka Orlen. Jak poinformował wicepremier udało się uzyskać korzystną cenę. W wyniku przejęcia Energa S.A. przez płocki koncern, powstanie silny koncern multi-energetyczny w Europie Środkowej, który będzie zdolny konkurować i prowadzić dynamiczny rozwój na rynkach europejskich. Całość operacji powinna pozytywnie wpłynąć na polską gospodarkę i zdolność do prowadzenia nowoczesnych inwestycji.

Minister Sasin przekazał też informację, że z punktu widzenia pomorskich interesów nic się nie zmieni. Siedziba Energa S.A. pozostanie w Gdańsku, a tym samym działalność, podatki i zatrudnienie załogi pozostanie bez większych zmian.

W planie przejęcia przez Orlen pozostaje także Grupa Lotos. Trwają prace nad sfinalizowaniem transakcji.

 

CC

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe