„Nie” dla Dni Pelplina - „Tak” dla Dożynek wojewódzkich

  • 04.05.2020, 08:43
  • Wawrzyniec Mocny
 „Nie” dla Dni Pelplina - „Tak” dla Dożynek wojewódzkich Marika Wohlert A tak Pelplinianie bawią się podczas Dni Pelplina.

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN. Miejski Ośrodek Kultury informuje, że z powodu panującej pandemii koronawirusa, zaplanowane w terminie 6-7 czerwca koncerty plenerowe na „Dni Pelplina 2020”, niestety nie odbędą się.

W obecnej sytuacji należy zadbać przed wszystkim o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Wszystko na to wskazuje, że w czerwcu zabroniona będzie organizacja imprez masowych, chociaż na dzisiaj nie ma jeszcze rozporządzeń rządu w tej sprawie.

Jak tłumaczy MOK, organizacja święta miasta to kosztowne przedsięwzięcie, które finansowane jest w głównej mierze ze środków samorządu gminy oraz środków pochodzących od sponsorów. Pozyskanie firm sponsorskich w obecnej sytuacji byłoby bardzo trudne. Także samorząd gminy ma w tej sytuacji inne, priorytetowe zadania.

Ośrodek, jako organizator imprezy masowej, musiałby już dzisiaj podjąć szereg dalszych czynności przygotowawczych w celu realizacji takiego przedsięwzięcia w czerwcu. W sytuacji jaką mamy w kraju, działania te byłyby nieuzasadnione.

Dlatego na święto miasta planowane są inne działania, głównie w sieci. O szczegółach ośrodek będzie informował na bieżąco.

Dobrą informacją jest planowana organizacja w Pelplinie tegorocznych „Dożynek Wojewódzkich” 12 września. To dla Pelplina wyróżnienie, ale i wyzwanie. Już trwają przygotowania organizacyjne do tego wielkiego wydarzenia w mieście.

Mamy nadzieję jako, że organizacja Dożynek będzie możliwa, a koronawirus nie będzie już taki groźny i będzie to czas integracji i dobrej zabawy.

 

Opr.(tomm)/MOK Pelplin

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe