Trwa przebudowa - czas na roboty wykończeniowe. Niedługo kontenerowy dworzec tymczasowy. ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 06.05.2020, 10:20
  • Wawrzyniec Mocny
Trwa przebudowa - czas na roboty wykończeniowe. Niedługo kontenerowy dworzec… W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Przebudowa Dworca PKP w Tczewie przebiega zgodnie z planem. Mimo to postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć, jak inwestycja za ponad 17 mln zł postępuje. Udało nam się zrobić kilka zdjęć, gdy budowlańcy odsunęli na chwilę 2-metrowe, metalowe płoty. Inaczej z uwagi na koronawirusa nie byłoby żadnych zdjęć...

Z uwagi na zagrożenie COVID-19 (przynajmniej oficjalnie) odmówiono nam nagrania i wykonania zdjęć na placu budowy.

Z punktu widzenia deptaku przed Dworcem PKP trudno uwierzyć w rozmach tej inwestycji, jednak ma się zmienić bardzo wiele. Szkoda, że póki co nikt nie przejmuje się podsypiającymi na dworcu, bezdomnymi, bo zwłaszcza nad ranem zapach jest nie do opisania. Zdaje się, że to problem nierozwiązywalny w tego typu miejscach. Zapewne dlatego też większość podróżnych zamiast holu wybiera piętro wyżej lub stanie bezpośrednio na peronie przed torami...

 

- Prace budowlane na dworcu w Tczewie przebiegają zgodnie z harmonogramem, a wszystkie roboty rozbiórkowe zostały już zakończone, a obecnie trwają prace konstrukcyjne – informuje Michał Stilger, rzecznik prasowy, Polskie Koleje Państwowe S.A. - Wykonawca rozpoczyna roboty na elewacji i przechodzi do robót wykończeniowych. Oczekujemy na dostawę schodów ruchomych, które mają zostać zamontowane w maju br. n Co ważne, niebawem zmieni się sposób obsługi podróżnych. Na początku maja powstanie kontenerowy dworzec tymczasowy.

 

W oczekiwaniu na połowę 2021 r.

Wszystko to pozwoli zintensyfikować prace wewnątrz modernizowanego budynku, przede wszystkim wykonanie instalacji technicznych, m.in. elektrycznej, sanitarnej, wentylacyjnej oraz klimatyzacji. Zakończenie inwestycji i udostępnienie dworca pasażerom planowane jest w I połowie 2021 r. Dzięki kompleksowej przebudowie budynku poprawi się komfort obsługi podróżnych.

 

Dzięki modernizacji poprawi się stan techniczny i estetyka budynku, przestrzeń dworca zostanie dostosowana do potrzeb wszystkich grup podróżnych, w tym osób o ograniczonej mobilności.

 

- Dworce kolejowe to kluczowy element infrastruktury komunikacyjnej. Są wizytówkami miast, o ciekawej historii, często zabytkowej architekturze. Dzięki realizowanemu programowi, poprawi się komfort podróżnych i nastąpi modernizacja aż 22 dworców w województwie pomorskim – zarówno w Trójmieście, jak i mniejszych miejscowościach – podkreśla Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe