Pomorskie szpitale otrzymały nowe ozonatory i przyłbice od myśliwych

  • 07.05.2020, 10:24
  • Wawrzyniec Mocny
Pomorskie szpitale otrzymały nowe ozonatory i przyłbice od myśliwych KL Szarak Tczew

Podziel się:

Oceń:

Radny gminy Pelplin Zdzisław Kamieniecki w imieniu myśliwych z Pomorskiego Związku Łowieckiego 4 maja przekazał na ręce Macieja Bielińkiego, prezesa Szpitali Tczewskich SA – ozonator. Urządzenie służy do odkażania karetek, pomieszczeń, w których przebywali zakażeni lub osoby z podejrzeniem zachorowania na COVID-19.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Gdańsku w obliczu pandemii koronawirusa zorganizował zbiórkę wśród myśliwych i kół łowieckich naszego okręgu z przeznaczeniem na „Pomoc dla służby zdrowia w walce z COVID-19.” Ta inicjatywa spotkała się z powszechnym zrozumieniem i entuzjazmem braci myśliwskiej naszego okręgu, a odzew kół łowieckich przerósł oczekiwania.

-  To jest konkretna maszyna do dezynfekcji, która kosztuje kilka tysięcy złotych – mówi radny Z Kamieniecki. - Myślę, że ten sprzęt bardzo się przyda tczewskim medykom, nawet jeśli służy im już jeden, to pracy przy odkażaniu jest tak dużo, że kolejny sprzęt może być bardzo pomocny. 

 

Przy okazji spotkania rozmawiano także o bieżących potrzebach szpitala. 

 

- Potrzebne jest wszystko – stwierdził darczyńca. - Szpitale jednoimienne doposażane są w pierwszej kolejności. Szpitale Tczewskie SA nie należą jednak do tej kategorii. Dlatego oprócz ozonatora przekazaliśmy personelowi w Tczewie także 100 sztuk przyłbic plastikowych. Odzew w środowisku myśliwych na nasz apel o wspieranie pomorskich szpitali był bardzo duży. Zebraliśmy konkretną kwotę, którą teraz możemy wykorzystać, by pomóc. Łącznie kupiliśmy 12 ozonatorów dla placówek szpitalnych w woj. Pomorskim, w tym także dla szpitala w Starogardzie oraz dwa do Gdańska i dwa do Gdyni. Zapewniam, że jak pojawią się jeszcze tego typu urządzenia na rynku, oczywiście w rozsądnej cenie, na pewno je zakupimy i przekażemy lekarzom.  

 

Zebrane środki finansowe zostały przeznaczone między innymi na zakup 12 generatorów ozonu – urządzeń wykorzystywanych do dezynfekcji pomieszczeń oraz pojazdów. W dobie zmagania się z niebezpiecznym wirusem wywołującym ostrą chorobę układu oddechowego COVID-19 urządzenia takie są bardzo przydatne w placówkach ochrony służby zdrowia.
W poniedziałek 4 maja 2020 roku myśliwi okręgu gdańskiego przekazali nieodpłatnie placówkom opieki zdrowotnej z terenu powiatów: tczewskiego (Szpitale Tczewskie S.A., przy ul. 30-go Stycznia 57/58 w Tczewie), starogardzkiego (Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Starogardzie Gdańskim) oraz gdańskiego (Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Pruszczu Gdańskim) ww. urządzenia. Koszt jednego urządzenia wynosi 3.160,00 zł.
Kolejne urządzenia zostaną w najbliższych dniach przekazane szpitalom w powiatach: puckim, wejherowskim, kartuskim, kościerskim, a także z terenu Gdańska oraz Gdyni.

Przekazania w Tczewie dokonali Michal Laska - Lowczy Okregowy, Zdzislaw Kamieniecki - czlonek ZO, KL Szarak w Tczewie

(tomm)

 

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe