USTALENIA POLICJI: Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną wczorajszego wypadku?

  • 14.05.2020, 15:04
  • redakcja
USTALENIA POLICJI: Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną wczorajszego wypadku? KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Tczewie. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 70-latka kierująca volkswagenem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z seatem. W wyniku tego zdarzenia 1 osoba trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali sprawczyni wypadku prawo jazdy oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (14 maja) przed godziną 13.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Rokickiej. W to miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 70-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego skręcając w lewo volkswagenem polo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prosto seatowi. W wyniku tego zdarzenia 70-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy samochodów uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Wykonano oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku.

 

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

 

_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe