Pierwszy w Polsce punkt walk-thru będzie w Gdańsku. Od poniedziałku rozpocznie pobieranie wymazów wykrywających koronawirusa

  • 17.05.2020, 12:05
  • Źródło: UMWP/D.Kulka
Pierwszy w Polsce punkt walk-thru będzie w Gdańsku. Od poniedziałku rozpocznie pobieranie wymazów wykrywających koronawirusa diag.pl

Podziel się:

Oceń:

Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego w poniedziałek, 18 maja rozpocznie pobieranie wymazów w kierunku koronawirusa nowe mobilne centrum testowe. Będzie działać w formule walk-thru. Oznacza to, że na wykonanie testu dotrzemy pieszo, rowerem, hulajnogą lub innym niż samochód środkiem transportu.

To pierwszy tego typu w Polsce punkt. Będzie usytuowany  przy bramie wjazdowej w pobliżu Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Konieczna rejestracja

Rejestracja telefoniczna i zakwalifikowanie do bezpłatnego badania (wywiad telefoniczny) są warunkami koniecznymi do pobrania wymazu. Codziennie w godzinach 12.00-15.00 można się rejestrować pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny). Punkt testowy MediMod przy UG działać będzie czynny siedem dni w tygodniu  w godzinach 13.00-16.00.

Punkt walk-thru został sfinansowany przez Olivię Business Centre i przekazany Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu. Jest efektem współpracy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i wojewody pomorskiego. Działa za zgodą rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Przypomnijmy, że w Gdańsku i Gdyni działają już cztery punkty typu drive-thru. Jeden jest w Gdyni przy Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, drugi uruchomiło Laboratorium Diagnostyka przy ul. T. Wendy 7 (testy są odpłatne), trzeci działa od 27 kwietnia Gdańsku przy Stadionie Energa, a czwarty w sąsiedztwie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (testy są odpłatne).

Źródło: UMWP/D.Kulka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Daria
Daria 26.05.2020, 21:14
Testy na podstawie wymazu z gardła w Gdańsku, Gdyni i w Trójmieście robią też w specjalnych namiotach Diagnostyki. Akcja drive&go-thru jest organizowana na terenie całej Polski, w najwiekszych miastach państwa. Test kupuje sie z e-sklepu, a na miejscu, bez wychodzenia z auta pobieraja materiał. Na wynik czeka sie od 1 do 3 dni

Pozostałe