W Chojnicach też można się zbadać na obecność koronawirusa bez wychodzenia z auta

  • 17.05.2020, 14:49
  • Źródło: Maciej Szalbierz 7 PBOT
W Chojnicach też można się zbadać na obecność koronawirusa bez wychodzenia z auta

Podziel się:

Oceń:

W Chojnicach powstało właśnie czwarte Centrum Diagnostyczne Covid –19 drive thru, czyli punkt pobierania wymazów bez wychodzenia z auta. Dzięki współpracy pomiędzy 7. Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio (7 PBOT), Pomorskim Urzędem Wojewódzkim i Chojnickim Szpitalem Specjalistycznym, każdy, kto zakwalifikuje się do badania będzie mógł bezpłatnie, bez wychodzenia z samochodu, sprawdzić czy jest zarażony koronawirusem.

Na terenie Szpitala Specjalistycznego przy ul. Leśnej 10, żołnierze 7 PBOT ustawili specjalne namioty oraz organizują drogi wjazdu i wyjazdu do tego punktu poboru wymazów. Nasi terytorialsi z 71 Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka będą tam odpowiedzialni za odkażanie wjeżdżających pojazdów, kierowanie samochodów do właściwego miejsca i sprawny przebieg pobierania wymazów.

W piątek 16 maja 2020r. o godzinie 10.00 nastąpiło otwarcie punktu poboru wymazu w obecności wojewody pomorskiego Dariusz Drelicha oraz dowódcy 7 PBOT kmdr Tomasza Laskowskiego. Z tej oferty będzie mógł skorzystać każdy, kto już jest poddawany kwarantannie i osoby, które zaobserwowały u siebie niepokojące objawy mogące świadczyć o zarażeniu koronawirusem. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 58 727 05 05 i po przeprowadzeniu wywiadu możemy zostać zakwalifikowani do tego bezpłatnego badania.

Podczas rejestracji, osoby zainteresowane zostaną poinformowani o dacie i godzinie pobrania wymazu. Na miejscu natomiast specjalnie przeszkoleni żołnierze WOT-u pobiorą od nas wymaz z gardła i prześlą go do badań. Wyniki uzyskamy po około dwóch dniach.

por. Tomasz Klucznik

oficer prasowy, 7 Pomorska Brygada OT

Źródło: Maciej Szalbierz 7 PBOT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe