Odkryj tajemnicę kociewskich masonów! Nowa książka poruszająca historię Kociewia

  • 18.05.2020, 09:00
  • Wawrzyniec Mocny
Odkryj tajemnicę kociewskich masonów! Nowa książka poruszająca historię… Materiały pomocyjne

Podziel się:

Oceń:

„Śladami masonów z Kociewia i okolic” to kolejna interesująca pozycja, wydana dzięki straniom i pod patronetem Dawnego Tczewa – Wirtulanego Muzeum Miasta, autorstwa Koral Plata – Nalborskiego. Opowiada ona o działalności lóź masońskich z: Tczewa, Starogardu, Świecia i Chemna.

Książka przedstawia historię placówek masońskich w czasach zaboru pruskiego i II RP, biogramy najbardziej znanych wolnomularzy z Kociewia i powiatu chełmińskiego, masońskie rytuały i symbolikę, stosunek lóż niemieckich do religii oraz związane z tym legendy. Publikacja zawiera też sporo informacji o lokalnych zabytkach i pamiątkach, pozostałych po lożach i wolnomularzach. Cennym dodatkiem do rozdziałów są kolorowe zdjęcia i obrazy graficzne.

- Książkę można zakupić w sklepie internetowym na stronie https://www.dawnytczew.pl w cenie 29 złotych. Z racji obecnej sytuacji zamiast tradycyjnej promocji książki stworzyliśmy film „Śladami masonów z Kociewia i okolic”  o loży w Tczewie https://youtu.be/3m1yEMj2FoY - zachęca Luksz Brządkowski z Dawnego Tczewa.

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe