#NieDajSięWirusowi. Lubelski Medisept wspiera domy pomocy społecznej na Pomorzu

  • 18.05.2020, 15:39
  • Źródło: Medispet
#NieDajSięWirusowi. Lubelski Medisept wspiera domy pomocy społecznej na Pomorzu

Podziel się:

Oceń:

Medisept przekazał środki do profesjonalnej dezynfekcji i instrukcje postępowania w czasie trwania pandemii podmiotom najbardziej dotkniętym zakażeniem SARS-CoV-2 – domom pomocy społecznej. Wsparcie otrzymały DPS-y z województwa lubelskiego i pomorskiego. Planowana jest dalsza pomoc.

Zakażenie SARS-CoV-2 i dodatni wynik testu stwierdzający obecność koronawirusa wykryto u pensjonariuszek oraz personelu wielu domów pomocy społecznej w Polsce. Ośrodki te zostają poddane przymusowej kwarantannie i odizolowane od świata, często bez znaczącego wsparcia z zewnątrz, co wynika z braku środków oraz dostaw strategicznych produktów w obliczu pandemii.

Medisept zapewnił pomoc dwunastu z nich, przekazując darowizny – 214 litrów profesjonalnych środków medycznych do dezynfekcji rąk oraz 365 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni. Lubelska firma opracowała i przekazała także procedury postępowania oraz zalecane standardy higieny, które należy stosować, aby placówki mogły dalej bezpiecznie funkcjonować w dobie SARS-CoV-2. Z pomocy skorzystały DPS-y ze Świdnika, z Krzesimowa, Wygnanowic, Lublińca, Zamościa, Majdanu Ruszkowskiego, Kraśnika, Niedabyla, Żułowa, Konstantynowa, Starostwo Świdnik oraz Polanki Gdańsk.

Na taki rozwój pandemii nie byliśmy przygotowani zarówno pod względem środków dezynfekcyjnych i ochronnych, jak i w zakresie zasad postępowania
oraz odpowiednich procedur
– mówi Dorota Zybała, dyrektor DPS w Wygnanowicach.

Nasz ośrodek jako jeden z pierwszych został dotknięty koronawirusem. Byliśmy zamknięci i odizolowani, w grupie liczącej łącznie osiemdziesiąt dwie osoby. Przez cały ten czas walczyliśmy z postępującą chorobą i staraliśmy się zapobiec jej rozprzestrzenianiu. Personel włożył w to mnóstwo pracy – mówi Arkadiusz Śliwa, dyrektor DPS w Niedabylu w powiecie białobrzeskim. – Pomogły nam środki do dezynfekcji przekazane nieodpłatnie przez Medisept. Dzięki ciężkiej pracy personelu, dostosowaniu się do otrzymanych procedur oraz użyciu zgodnie z zaleceniami dostarczonych produktów, udało nam się wygrać z niewidzialnym wrogiem.

Personel i pensjonariusze DPS-u w Niedabylu są już zdrowi i zakończyli kwarantannę.
Ozdrowiało łącznie 81 osób: 66 podopiecznych i 15 pracowników. Budynek został
zdezynfekowany, a personel pracuje normalnie.

Obecna sytuacja pokazuje, jak ważna jest współpraca lokalna, wzajemna pomoc oraz jednoczenie się w walce z SARS-CoV-2. Nad DPS-ami czuwamy od początku pandemii w Polsce, zdając sobie sprawę, że osoby przebywające na ich terenie są w grupie podwyższonego ryzyka. Z drugiej strony, gdy podjęliśmy inicjatywę rozmowy z władzami na temat okresowych zmian regulacji prawnych i zapewnienia dostaw surowców do produkcji, branża ochrony zdrowia stanęła za nami murem. Pomagajmy sobie nawzajem, jeśli mamy takie możliwości. Nie dajmy się wirusowi – mówi Przemysław Śnieżyński, prezes Medisept.

Źródło: Medispet

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe