Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego włamywacza

  • 29.05.2020, 08:36
  • redakcja
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego włamywacza KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

GNIEW. Policjanci zatrzymali 17-latka, którego podejrzewali o usiłowanie włamania do altany ogrodowej na terenie Gniewu. Dzięki obywatelskiej postawie trzech mężczyzn sprawca został ujęty i przekazany mundurowym. Według ustaleń śledczych sprawca wybił okno w altanie i po wejściu do środka nie zdążył nic ukraść bo został ujęty.

22 maja br. o godzinie 0.05 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu sprawcy, który miał włamywać się do altanki ogrodowej w powiecie tczewskim. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz na teren ogródków działkowych natychmiast wysłał policjantów z Komisariatu Policji w Gniewie. Na miejscu trzej mężczyźni przekazali mundurowym 17-latka, który miał mieć związek z włamaniem do altanki ogrodowej.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że zatrzymany młody mężczyzna najpierw wybił okno w altanie i po wejściu do środka został ujęty przez świadków zdarzenia. Zatrzymany 17-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnej celi. W minioną sobotę został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe