FOTO, FILM: Uciekała przed policja. Doprowadziła do strasznego wypadku. Siła uderzenia rozerwała jedno z aut na kilka elementów

  • 01.06.2020, 01:03
  • Jacek Trzosowski
FOTO, FILM: Uciekała przed policja. Doprowadziła do strasznego wypadku. Siła uderzenia rozerwała jedno z aut na kilka elementów Jacek Trzosowski

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę (30 maja) na drodze krajowej nr 22 (przed Rokocinem jadąc od strony Chojnic) doszło do bardzo poważnego wypadku. W zderzeniu trzech aut ciężko rannych zostało 5 osób. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Wiadomo już, ze do zdarzenia doprowadziła kierująca osobową Hondą, która uciekała przed policją. Sprawczyni wypadku nie posiadała uprawnień do kierowania. Nie wiadomo jeszcze, czy była pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających.

Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna. Na miejscu działali policjanci i strażacy, którzy niemal przez godzinę walczyli o życie osób poszkodowanych.

- Kiedy przybyliśmy na miejsce, wokół zgromadziło się mnóstwo gapiów, jednak tylko policjanci udzielali pomocy poszkodowanym - mówił nam na miejscu strażak dowodzący akcja ratunkową. - Trzeba podkreślić, że policjanci w bardzo profesjonalny sposób pomagali rannym - zauważył doświadczony strażak.

Na miejsce wezwano 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Widok miejsca zdarzenia przerażał - auta były oddalone od siebie o wiele metrów. Jeden z pojazdów dosłownie rozpadł się na kawałki. Wszędzie rozrzucone były osobiste rzeczy poszkodowanych. - To cud, że nikt nie zginął na miejscu - mówili strażacy.


Wiadomo, że kierująca Hondą uciekała przed policją. Kobietę dostrzegli policjanci, kiedy w nieprzepisowy sposób wyprzedzała kolumnę pojazdów w Miradowie.
- Policjanci na wysokości Miradowa zauważyli niewłaściwie wyprzedzający pojazd - mówi asp. sztab. Marcin Kunka. Policjanci próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, jednak ten nie reagował na świetlne i dźwiękowe polecenia policjantów. W trakcie ucieczki kierująca Hondą doprowadziła do czołowego zderzenia. Wiadomo już, że kierująca nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem. W celu ustalenia, czy była trzeźwa, pobrana została krew - dodaje.

Więcej informacji w tej sprawie podamy rano (1 czerwca)

 

 

Jacek Trzosowski

Zdjęcia (24)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe