Więcej gości w gdańskim ZOO!

 • 01.06.2020, 21:47
 • Źródło: BP UM w Gdańsku
Więcej gości w gdańskim ZOO!

Podziel się:

Oceń:

Od 1 czerwca 2020 r. więcej gości będzie mogło zobaczyć lwy, żyrafy, słonie i inne zwierzęta! ZOO udostępni do sprzedaży 2000 biletów dziennie, a limit osób, które mogą jednocześnie przebywać na terenie ogrodu zwiększony zostanie do 700! Oczywiście nadal obowiązują zasady sanitarne na czas pandemii, a zakup biletów jest możliwy wyłącznie przesz stronę internetową https://bilety.zoo.gda.pl/.

Od dzisiaj gdańskie ZOO szerzej otwiera bramy dla swoich gości. Liczba biletów wstępu nadal jest ograniczona, ale dostępnych będzie ich więcej. Limit osób, które jednocześnie mogą przebywać w ogrodzie, zwiększy się do 700 osób.

- Niedługo zaczną się wakacje, pogoda jest piękna, więc chcemy umożliwić zwiedzanie ZOO większej liczbie osób. Pamiętamy jednak, że wciąż trwa pandemia. Zwracamy się do naszych gości z ważnym apelem: na terenie zoo unikajmy gromadzenia się w jednym miejscu, zachowujmy 2 m dystans od obcych, nie dotykajmy szyb i barierek. Jeśli wszyscy będziemy się zachowywać odpowiedzialnie, będziemy bezpieczni - mówi Emilia Salach, zastępca dyrektora gdańskiego ZOO.

Zakup biletów nadal będzie możliwy tylko przez stronę internetową https://bilety.zoo.gda.pl/. Bilet wybieramy na konkretny dzień i przedział godzinowy, który określa w jakich godzinach możemy WEJŚĆ do ZOO. Natomiast po wejściu, zwiedzać możemy tak długo, ile potrzebujemy.

Wejście do ZOO jest możliwe WYŁĄCZNIE w godzinach, na które wybraliśmy bilet. Jeśli ktoś się stawi wcześniej, będzie musiał poczekać. Jeśli zaś ktoś się spóźni ponad wybrany przedział czasowy, to nie wejdzie do ZOO, bo bilet będzie nieważny.

Zasady bezpiecznego zwiedzania ZOO:

 • bilety wstępu do zoo kupujemy WYŁĄCZNIE przez stronę internetową: https://bilety.zoo.gda.pl/
 • na stronie wybieramy konkretny dzień wizyty i przedział godzinowy, w którym chcemy WEJŚĆ do ZOO. Wejść do ZOO można tylko w wybranym dniu i przedziale czasowym. Jeśli przyjdziemy za wcześnie, to trzeba będzie poczekać na wybraną godzinę. Jeśli przyjdziemy po minięciu wybranych godzin, to bilet będzie już nieważny.
 • apelujemy o przemyślany zakup biletów wstępu, bo nie przyjmujemy ich zwrotów, ani nie wymieniamy na inny termin.
 • bilety trzeba nabyć wcześniej - przed podejściem pod bramę zoo oraz przed wjazdem na parking, gdzie opłatę wnosi się z góry i nie mamy możliwości zwrotu za opłacony bilet parkingowy.
 • niestety nadal nie będzie wstępu dla posiadaczy biletów rocznych, kart mieszkańca i pakietów gdańskiego lwa. Tylko w ten sposób możemy czuwać nad ilością gości, którzy danego dnia przyjdą do ZOO. Za to dajemy możliwość przedłużenia ważności tych biletów i pakietów – szczegóły na https://zoo.gda.pl/
 • na terenie zoo zachowujemy 2 metrowy odstęp od innych osób, nie dotykamy barierek czy szyb
 • pawilony i małe zoo pozostają zamknięte, większość zwierząt można obserwować na wybiegach
 • nie odbywają się pokazy karmienia zwierząt, ani spotkania z ich opiekunami.
 • dodatkowe usługi (np. gastronomia, pamiątki) działają w ograniczonym zakresie
 • park linowy i wypożyczalnia wózeczków – pozostają nieczynne

DBAJMY O SIEBIE I INNYCH

Źródło: BP UM w Gdańsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe